14 лютого 2022

Big Trade-Marketing Show-2022: Without Limits – подія року для трейд-маркетологів України

Big Trade-Marketing Show-2022: Without Limits – подія року для трейд-маркетологів України

10395

4 лютого в Києві відбулась щорічна, 6-та за рахунком, Всеукраїнська конференція «Big Trade-Marketing Show-2021: Without Limits», яка стала головною подією року для вітчизняних трейд-маркетологів.

Це єдиний в Україні спеціалізований захід для фахівців у сфері трейд-маркетингу та суміжних галузей. На зустрічі зібралися понад 300 топ-маркетологів, керівників маркетингу та продажів, трейд-маркетингу, бренд-менеджменту, керівників програм лояльності рітейлерів і постачальників. Були присутні також мерчандайзингові агентства, розробники IT рішень для рітейлу, постачальники обладнання тощо. Учасники конференції зібралися, щоб обговорити тренди та тенденції розвитку трейд-маркетингу, скласти план з удосконалення роботи власних маркетингових команд, перейняти успішний досвід колег, отримати практичні кейси та рекомендації найкращих маркетологів України та представників іноземних компаній, поринути в атмосферу висококонцентрованого креативного нетворкінгу, знайти нових партнерів, провести переговори та обговорити найпотужніші колаборації з учасниками заходу.

Організатором конференції виступила В2В медіа-група TradeMasterGroup.

Розподіл учасників за сферами діяльності виглядав так:

- виробники – 40%;

- рітейлери – 21%;

- суміжні галузі (ІТ, консалтинг, послуги для рітейлу) – 20%;

- дистриб’ютори – 13%;

- ЗМІ – 6%.

Розподіл аудиторії за рівнем менеджменту виглядав наступним чином:

- директор з маркетингу, маркетолог - 26%;

- трейд-маркетолог, бренд-менеджер – 17%;

- директор, комерційний директор – 15%;

- директор з продажів, менеджер – 12%;

- директор з розвитку – 8%;

- мерчендайзер – 8%;

- власник, генеральний директор – 7%;

- керівник відділу трейд-маркетингу – 7%.

Партнерами конференції стали компанії:

Креативний Партнер - Креативне агентство MAKE SENSE 

Технологічний Партнер  - Listex 

IT Партнер – Спілка Автоматизаторів Бізнесу 

Партнер IT технологій – Check Online 

Чайний Партнер - МАУ-Ukraine 

Партнер конференції - UBTA 

Партнер із сервісів у рітейлі -  РІТЕЙЛ СИСТЕМ МЕНЕДЖМЕНТ 

Партнер кава-брейків – Фенікс Інвест Трейд 

Партнер Комфорту - POPARADA 

Інтерактивний Партнер - Інтерактивні Медіа Системи 

Трансформаційний Партнер - YouCoach 

За підтримки - SHNUROK. UA 

За підтримки - Terrasoft

Конференція відбулася паралельно у двох залах, кожен з яких мав власну насичену програму та потужний контент.

У головному залі на початку конференції з привітальним словом до учасників виступив модератор Сергій Цимбал, керівник департаменту навчання та розвитку персоналу «Епіцентр К».

Відкрила серію виступів Марина Костроміна, Account Director Kantar в Україні. Вона презентувала дослідження на тему «Ком'юніті лояльних споживачів, які впливають на торгову точку». Спікерка навела корисну статистику. За її словами, в містах з населенням понад 50 тисяч, 90% покупців відвідують супермаркети, причому чверть з них купує щодня або через день. У середньому одна  людина відвідує 2,8 магазина. Головними факторами вибору магазину для споживача є розташування магазину, безкоштовна доставка для e-commerce, цінова політика та знижки й асортимент.

Відвідування магазину піднімає настрій 41% покупців, при цьому неякісне обслуговування змушує 81% відмовитись від покупки.

COVID-19 продовжує впливати на зміни в споживчій поведінці. Люди стали більше приділяти увагу походженню продуктів (38%), 49% очікує, що бренди будуть реалістичними, практичними і допомагати у повсякденному житті. 38% покупців вважають, що бренди мають зменшувати тривогу і намагатися розуміти, що турбує людей. Для 31% бренди стають прикладом і скеровують зміни.

Марина наголосила, що хоча ретаргетинг, програми винагород і дії із залучення працюють, вони не є механізмами побудови відносин, які забезпечують приналежність, захист чи довіру. У кращому випадку вони забезпечують функціональну приманку у вигляді повторних покупок – тимчасово куплену лояльність, а не активну емоційну прихильність.

На завершення доповіді спікерка надала низку порад, як створити активну бренд спільноту за допомогою зміцнення прив’язаності до бренду через почуття причетності.

Наступний спікер, Кирило Терещенко, власник креативного агентства MAKE SENSE, познайомив учасників конференції з «Новими смислами FMCG-інновацій у 2022 році».

Серед низки базових і нових смислів товарів для споживача, спікер зупинився на двох: розвитку функціональності й персоналізації.

Розвиток функціональності перш за все має на увазі очікування покупцем більшої користі для здоров’я, зокрема – менший вміст цукру, солі, штучних добавок у продуктах.

Персоналізація товару відбувається за кількома напрямками: під людину, під ситуацію (час і місце), під мережу тощо.

За переліченими смислами Кирило Терещенко навів за приклади світові кейси, а також надав алгоритм, як створити інновацію зі смислом з урахуванням уподобань покупців.

Director Consumer Panel, FMCG & Retail Ukraine GfK Марина Забарило презентувала доповідь «Батл за покупця Як його виграти?»

На підставі репрезентативної вибірки про покупки чотирьох тисяч домогосподарств України Марина навела цікаву й корисну статистику за минулий рік.

Так, у 2021-му зростання продажів відбувалося переважно за рахунок зростання розміру покупки. Лідерами за темпами зростання стали канали онлайн, фахові гіпермаркети та дискаунтери. При цьому спікерка звернула увагу на посилення конкуренції між форматами і зазначила, що зростання сучасних форматів дозволило ВТМ продовжити лідирувати за темпами росту порівняно з брендами.

Лояльність, за словами Марини, зменшилася у 46% брендів, але зросла у 45%. У 9% брендів лояльність залишилася на тому ж рівні.

Спікерка зазначила, що хоча й глобального збіднення покупців не спостерігається, більшість з них не очікує позитивних змін у фінансовій ситуації. Тому споживачі поводяться обережно і не квапляться витрачати всі кошти. Покупці намагаються економити, 88% з них контролюють власні видатки та планують бюджет.

Втім, за словами Марини Забарило, попри складну економічну ситуацію більшість не готова жертвувати якістю і готові платити більше за продукти з натуральних інгредієнтів, без пальмової олії, товари місцевого виробництва, продукти, вироблені без шкоди довкіллю, а також за екологічно чисту упаковку.

Велику увагу учасників заходу привернув виступ генерального директора Інвестиційної групи VolWest Group (належать мережі «Наш Край» та SPAR) Петра Кульпача на тему «NPS-айсберг. Що не видно в глибинах досліджень».

Спікер зазначив, що NPS – не просто ще один показник, а окрема бізнес-дисципліна, яку можна охрестити «ДНК компанії» з управління лояльністю клієнтів та довгостроковим органічним ростом. Він пояснив, що за рахунок NPS формується стійкий стратегічний контроль та ріст доходів, але побудова стійкої більшості лояльних клієнтів є складною крос-функціональною задачею всієї компанії.

Петро Кульпач навів низку корисних порад з правильного використання NPS: проводити опитування не надто рано й не надто пізно після покупки; власна клієнтська база має бути достатньою для формування вибірки з урахуванням конверсії способу комунікації; репрезентативність – від 100 клієнтів за період на одну торгову точку; виключення з опитування працівників тощо.

На завершення спікер навів низку детальних порад з прикладами оптимального використання NPS.

Іван Даниленко, комерційний директор BERTA group, презентував кейс «Відкритий трейд-маркетинг дистриб'ютора. Який трейд-маркетинговий бюджет довірити дистриб'ютору від виробника і на які інструменти його розписати. Як відстежити ефективність?»

На початку виступу спікер перелічив напрямки стратегій, які мають слугувати отриманню прибутку. Це виробнича стратегія, асортиментна стратегія, стратегія продажів і маркетингова стратегія.

Іван показав цікаву статистику, яка свідчить, що за останні роки значно зросла частка споживачів, які змінили власні уподобання магазинів через акційні пропозиції – з 11% у 2018 році до 27% у 2021-му.

Далі спікер зробив змістовний аналіз даних витрат в ланцюжку виробник-дистриб’ютор і в розрізі трейд-маркетингу.

Наприкінці доповіді Іван Даниленко надав кілька практичних порад з фінансового контролю у взаємовідносинах дистриб’тора з виробником, які мають на меті зменшення грошових втрат від операційної діяльності.

Останніми роками все більш наявним стають глобальні зміни в багатьох галузях, і найбільші з них сталися у віртуальному середовищі. Прогрес електронних технологій лише пришвидшився, і це підтвердив наступний спікер Данило Іванов, Business Development Manager компанії LISTEX. Він виступив із темою «Діджиталізація як шлях до трансформації рітейла».

Данило презентував власну розробку своєї компанії - FMCG-marketplace Listex. Цей програмний продукт є агрегатором товарів і описів для всіх учасників ланцюжка постачань. Listex є готовим рішенням для оптимізації бізнес-процесів усіх учасників галузі рітейлу, його можуть використовувати як кінцеві споживачі, так і найбільші рітейлери та дистриб’ютори.

Спікер розповів про головні складові Listex і навів приклади, як саме цей продукт допомагає оптимізувати бізнес-процеси в маркетингу, e-commerce, мерчандайзингу тощо.

Тема доповіді Лілії Комарової, маркетинг-директорки ТД «Київхліб», мала назву «Виробник vs Рітейлер. 5 видів ефективних стратегій».

Лілія зазначила, що розклад сил в рітейлі наприкінці 2021 року сильно змінився. На це вплинула низка чинників – припинення контрактів, збитки за проєктами, зупинка підприємств.

Спікерка запропонувала 5 стратегій, які мають змінити ситуацію на краще, але попередила, що бізнес побачить зміни від їхнього впровадження лише за рік.

Перша стратегія – це експорт як стратегічний канал продажів. Друга – робота напряму зі споживачем без посередників. Третя стратегія – лінійний або власний роздріб, тобто збільшення частки власного каналу продажів. Четверта – технологічний асортимент, рішення, які вирішують бізнес-задачу. Нарешті, п’ята стратегія - це non-stop робота зі змінами.

Кожну стратегію Лілія Комарова детально презентувала з практичними прикладами.

Продовжив сесію Олексій Старцев, бізнес-аналітик Спілки автоматизаторів бізнесу. Його виступ мав назву «Сценарії аналізу вторинних продажів у лінійці програм BAS».

Спершу Олексій задався питанням: як витрачати на маркетингову активність менше, а ефект отримувати більше? Після чого розповів, як досягти цього за допомоги програм лінійки BAS.

За словами спікера, BAS надає можливість «скласти» інформацію та отримати дані про вторинні продажі через мережу партнерів. Він познайомив аудиторію з корисними інструментами, які з’явилися в нових рішеннях лінійки цього програмного продукту, та показав, як їх можна задіяти при вирішенні різноманітних маркетингових задач.

Серію практичних кейсів продовжив Олексій Галецький, начальник відділу торгового маркетингу ПрАТ «Оболонь», який виступив із темою «Інструменти підвищення ефективності трейд-маркетингових акцій».

Спікер навів ключові етапи трейд-маркетингових акцій і ретельно проаналізував їх.

Перший етап – Рейтинг продуктивності SKU – відображає ключові показники успішності кожної SKU для бізнесу компанії.

Другий етап – Ротація асортименту – має на меті підвищення рівня дистриб‘юції за топ SKU та зростання оборотності продукції за рахунок формування правильного асортименту.

Третій етап – Форматування та систематизація матриць мереж – дозволяє відстежувати й адмініструвати нумеричну дистриб’юцію в розрізі каналу, зменшує видатки на обробку інформації та надає можливість встановити план із розширення представленості SKU.

Четвертий етап – Діджиталізація контролю асортименту в торгових точках – являє собою моніторинг фактичної представленості асортименту на полицях магазинів, дозволяє контролювати наявність товарного запасу й оперативно реагувати на зміни.

П’ятий етап – Система зовнішнього контролю використання умов – дозволяє перевіряти виконання контрактних умов, оперативно реагувати на OOS та інформувати торгову команду про поточну ситуацію в розрізі каналів/мереж.

Останнім, шостим, етапом є Оцінка змін.

Такий алгоритм, за словами Олексія Галецького дозволяє суттєво підвищити ефективність трейд-маркетингових акцій.

Тетяна Пащенко, директорка з маркетингу й інновацій компанії MAY-Ukraine, розповіла про «Фактор успіху продуктів-бестселерів компанії MAY-Ukraine».

Тетяна почала виступ з необхідності визначення – хто твій споживач, і що йому потрібно? Вона наголосила, що слід навчитися розуміти потреби споживача, задля чого потрібно детально вивчати цільового покупця і також необхідні унікальні й глибокі знання категорії. Спікерка підкреслила, що будь-яке маркетингове дослідження коштуватиме менше за інвестиції у виробництво та дистриб’юцію.

Тетяна перелічила головні тренди 2022 року, серед яких: піклування про здоров’я, соціальна відповідальність, зростання попиту на товари преміум-класу, запит на персоніфікацію й унікальну пропозицію, цифровізація, зростання пропозицій ВТМ тощо. 

Спікерка зазначила, що основою сильного продукту є сильна ідея та креатив і запропонувала низку корисних порад, як знайти їх.

Після визначення ідеї наступним є створення продукту. Тетяна окреслила п’ять ключових пунктів успіху на цьому етапі: стратегія та ціль, формування культури в організації, лідер + команда, процес, а також ресурси й інструменти.

Проте, спікерка застерегла, що недостатньо зробити гарний продукт, важливо розробити план запуску й супроводження його в перші півроку.

Наприкінці виступу Тетяна Пащенко навела кілька практичних порад, як досягти того, щоб продукт став бестселером.

Кирило Жуков, CEO компанії «ЧекОнлайн» представив Рішення з фіскалізації CheckOnline – універсальне програмне РРО.

Спікер навів переваги програмного продукту, серед яких: повна заміна касових апаратів РРО, 100-відсоткова відповідність вимогам з фіскалізації, швидка й легка реєстрація нового пРРО в особистому кабінеті ДПС, отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкоголем, автономна робота, універсальність інтеграції для всіх користувачів ІІКО, зменшення витрат на фіскалізацію тощо.

За словами Кирила, програмне РРО може використовуватися в інтернет-магазинах, касах самообслуговування, робочих місцях касирів, кур’єрами та службами доставки.

Наприкінці презентації Кирило Жуков перелічив головні функції пРРО, які доступні в онлайн і офлайн режимах.

Черговий кейс презентувала Олександра Закрасняна, комерційна директорка Мережі будівельно-господарських супермаркетів 33м2. Її виступ мав назву «Технології створення висококваліфікованих команд – навчання, кар'єра, практики впровадження».

На початку виступу Олександра познайомила учасників конференції з Теорією структурного аналізу особистості Еріка Берна і навела приклади взаємодії людей з різними характеристиками особистості.

Далі спікерка навела приклади реакції «дорослого» керівника і перелічила способи нематеріальної мотивації персоналу. Також вона озвучила кілька правил для збереження дружніх відносин між керівником і підлеглим на роботі: дотримання меж і дистанції, спілкування з різними колегами, утримання від пліток, дружба за межами офісу тощо.

«Якщо людина є кар’єристом і в процесі свого просування втрачає друзів, але при цьому за деякий час отримує посаду, то часто такі люди самотні й їхня потреба в спілкуванні залишається не закритою. Така людина найчастіше відчуває себе не задоволеною», - підсумувала свій виступ Олександа Закрасняна. 

Роман Крамаренко, СЕО RSM (Retail System Management), виступив із доповіддю «Партнерство та колаборації як інструменти підвищення ефективності праці».

Спікер перелічив сучасні тренди в партнерстві у рітейлі: спеціалізація й пласкі структури, впровадження й використання digital, швидкість і чуткість до змін.

Роман розповів про партнерство своєї компанії RSM з MHP Holding і навів позитивні наслідки цієї співпраці. Спікер висловив головні принципи партнерських відносин (довіра, відкритість і залученість) і розповів, за якими ознаками можна зрозуміти, що партнерства краще уникати.

«Сьогодні не велика риба їсть маленьку. Сьогодні швидка риба поглинає повільну», - заключив Роман Крамаренко.

Ліліана Ангел, директорка з маркетингу Coca-Cola HBC, презентувала доповідь «Дизайн-мислення - застосування для збільшення ефективності трейд-маркетингових активностей».

Спікерка розповіла про те, як вдалося створити ефективнішу взаємодію брендів виробника з покупцями в магазині, максимізуючи проникнення в кошик з більшою кількістю моментів споживання.

Дизайн-мислення базується на трьох ключових питаннях: Яким заходам слід віддати перевагу? Де оформити, крім розділу з напоями? Який обрати тип повідомлення для покупців, щоб ініціювати покупку?

Ліліана розповіла про вирішення кожного питання, починаючи з початку роботи креативної команди і закінчуючи тестами запропонованих рішень.

Зрештою це дозволило виконати поставлену задачу - збільшити проникнення в більшу кількість моментів споживання протягом дня.

Ольга Вергелес, керівниця напрямку роботи з донорськими організаціями UBTA, розповіла, «Як Retail Guidebook зрощує зрілого постачальника».

Саме таку назву має навчальний курс асоціації UBTA (Ukrainian Business and Trade Association).

Спікерка познайомила аудиторію зі складовими етапами цієї програми, а також, як цей проєкт розроблявся і реалізовувався.

Наприкінці доповіді Ольга Вергелес навела позитивні відгуки випускників курсу.

Наступним спікером виступила Леся Іванченко, заступниця генерального директора з торгівлі та маркетингу ТОВ «Супермаш». Вона познайомила аудиторію з черговим практичним кейсом «Як без акції збільшити продажі продукції, змінивши лише колір і фактуру упаковки».

Спікерка навела цікаву статистику змін вподобань кольорів у Європі за останнє сторіччя, а також розповіла, з чим асоціюється кожний колір у споживачів.

Також Леся проаналізувала в розрізі кольору кілька брендів українських виробників, після чого детально розкрила процес ребрендингу низки продуктів одного з них.

Зміна лише дизайну етикетки, за словами спікерки, дозволила залишити бюджет в рамках поточного дизайну, але призвело до зростання продажів.

Завершив серію доповідей в першому залі Piero Cestarollo, менеджер з нових категорій та каналів  у Ferrero Scandinavia. Він розповів про «Трансформації споживачів-клієнтів-постачальників-організацій у Скандинавії в результаті Covid-19 та локдаунів. Перспективи на 2022 рік».

Спікер зазначив, що панічні реакції споживачів належать до емоційних та ірраціональних дій. Це змушує їх створювати додаткові запаси продуктів, що, у свою чергу, призводить до драматичного зменшення частоти покупок. Через це заморожування купівельної реакції споживачів має серйозні наслідки для економіки. Втім, така поведінка покупців сприятливо позначається на класичному рітейлі та e-commerce.

Проте, з плином часу споживачі пристосувалися до зміненої реальності часів ковіду, що позначилося на зміні їхньої реакції: вони стали шукати кращі пропозиції, стали більш відкритими для нових тенденцій і зрештою повернулися до позитивного підходу до покупок.

Сесію в другому залі розпочав Володимир Бондарєв, керівник управління товарними запасами роздрібної мережі «ЖЖУК». Він виступив із темою «Особливості формування товарного запасу під рекламні активності. Як не забути про товар».

Спікер визначив головні КРІ управління товарними запасами: оборотність і доступність товарів, втрачені продажі, рівень задоволеності попиту та витрати й інвестиції.

За словами Володимира, товарний запас має три складові: презентаційну (забезпечує візуальну привабливість вітрини), оборотну (забезпечує прогнозовані продажі) і страхову (забезпечує страховку від відхилень фактичних значень від планових).

Спікер також окреслив невизначеності в логістичній системі та розповів про етапи формування товарних запасів під промо-акції.

На завершення виступу Володимир Бондарєв навів кейси з контролю процесів постачання та формування запасів і процесів передпродажної підготовки товарів, а також розповів, як діяти у випадку зменшення прогнозів продажів і товарних запасів.

Андрій Морозов, керівник департаменту торгового маркетингу ТОВ «Група Компаній Альянс» розповів про «Використання мобільних застосунків в якості трейд-маркетингового інструменту».

Він презентував мобільне рішення, яке автоматизує роботу польових команд і працівників офісу. Серед його переваг: зручний мобільний блок для польової роботи, цінова політика, швидка техпідтримка, швидкий імпорт/експорт даних для аналізу, портал з Dashboard і аналітикою, а також робота з ТМА. 

Наприкінці доповіді спікер познайомив учасників конференції з функціоналом застосунку і навів низку практичних прикладів, які доводять ефективність використання мобільного засобу. 

Жанна Єнікєєва, тренерка з трейд-маркетингу та мерчандайзингу Тренінгового Центру TradeMasterGroup, виступила з темою «Магазин прогресивного майбутнього через вікно доставки».

Жанна зробила цікавий екскурс в історію й розповіла про те, як трансформувалися магазини з плином часу. Головними ознаками магазинів минулого були вітринні викладки, дефіцит товарів і черги. Наразі магазини пропонують різноманітний асортимент, каси самообслуговування, доставку, персоналізовані пропозиції й промо-акції.

Далі спікерка розповіла про те, що має стати стандартом для магазинів вже найближчим часом. Це електронні цінники, сервіс розпізнавання товарів, трекінг відвідувачів, доповнена реальність тощо.

Свою доповідь Жанна Єнікєєва завершила прикладами лідерів світового й вітчизняного рітейлу, які вже успішно впроваджують перелічені інновації.

Сергій Ліщук, міжнародний консультант, експерт-практик із понад 25-річним стажем роботи в індустрії FMCG, розповів про те, «Як аналітика допомагає знайти та розробити товар-бестселер».

Спікер надав вичерпний аналіз продажів ковбасних виробів в одній з найбільших торгових мереж країни близького зарубіжжя. Аналіз був зроблений в розрізі продажів за різними регіонами.

Сергій показав, як вміле використання бренду, а саме – масштабна рекламна кампанія, інтеграція торгової марки в упаковку, унікальна назва, впевнена якість тощо – можуть стати запорукою успіху того чи іншого товарного продукту.

Наступнимспікером виступив В'ячеслав Сауц, директор з маркетингу Групи компаній «Аптека АНЦ». Його доповідь мала назву «Боти в комерції».

В’ячеслав презентував розробку власної компанії – бот АНЦ, який забезпечує 28% продажів мережі аптек.

Спікер також проаналізував кілька популярних ботів від вітчизняних мереж і навів їхні переваги і недоліки. 

Важливою перевагою ботів, за словами В’ячеслава, є якісний зворотній зв’язок зі споживачем. Це дозволяє повністю відмовитися від «таємного покупця» й зекономити бюджет компанії.

Наприкінці доповіді В’ячеслав Сауц аргументовано довів, чому бот в месенджері вигідніший за розробку власного мобільного застосунку. Головними перевагами ботів є значно менша вартість розробки, відсутність потреби оновлень, малий об’єм пам’яті, менша вартість залучення клієнта.

Леся Нікуліна, начальниця відділу торгового маркетингу мережі Фокстрот виступила з темою «Досвід впровадження проєкту CATMAN в омніканальній мережі».

Леся розповіла про власний досвід впровадження категорії CATMAN BEAUTY в мережі Фокстрот.

Учасники конференції з великою зацікавленістю ознайомилися з вичерпними подробицями впровадження проєкту, аж до наданих планограм торгівельних залів.

Спікерка висвітлила найменші дрібниці візуального оформлення проєкту й надала змістовне їхнє обґрунтування.

Наприкінці доповіді Леся Нікуліна озвучила результати впровадження пілотного проєкту – поставлені КРІ було досягнуто або навіть перевищено, а оптимізація вартості склала 10-15%.

Завершила серію виступів у другому залі  Олена Родіна, лідерка з партнерства і розвитку бізнесу в Decathlon Ukraine із темою «Як залучити покупця, використовуючи нестандартні колаборації».

Спікерка розповіла про розвиток мережі Decathlon в Україні, а також про місію компанії, яка прагне зробити спорт доступним для багатьох.

За три роки присутності в Україні було відкрито три фізичні магазини, запрацював інтернет-магазин. Проте, компанія завдячує зростанню продажів через колаборацію з провідними рітейлерами. Так, Decathlon широко використовує корнери в магазинах мережі «Сільпо» - за словами спікерки, це стало першим досвідом для компанії у всьому світі.

За два роки запрацювало 20 корнерів в 11 містах України. Успішний старт концепції сприятиме розширенню цього проєкту й на інші міста.

B2B Медіа-група TradeMasterGroup, вітає учасників конференції з набутими знаннями і новими знайомствами.

Ми завжди раді бачити вас на наших наступних конференціях!

 

Портал о розничной и оптовой торговле TradeMaster.UA 
 

 

TradeMaster в социальных сетях 

По поводу размещения Ваших материалов на портале пишите на press@trademaster.com.ua

Коментарі

Ваш коментар буде першим.

Додати коментар

Ваше імя*


Захист від спаму

Повідомлення*