20 мая 2021

Як POS-система вдосконалює товарний облік ритейл-бізнесу?

Як POS-система вдосконалює товарний облік ритейл-бізнесу?

1200

Зошит і калькулятор на робочому місці продавця зустрічаються все рідше. Замість цього навіть в невеликих магазинчиках ми все частіше можемо бачити касира, який працює з POS-терміналом і програмами товарного обліку. Сьогодні на прикладі програмного рішення для автоматизації торгових операцій Chameleon розповідаємо, як такі продукти допомагають налагодити прозору і контрольовану систему товарного обліку.

Як виглядає товарний облік в магазині без автоматизації?

У магазині, де товарні операції не автоматизовані, облік може вестися просто в журналі, або ж у файлі в комп'ютерній програмі Excel. У першому випадку що-небудь проаналізувати і спланувати, ґрунтуючись на записаних даних, дуже непросто: знайти потрібні дані, зіставити записи, підвести підсумок досить складно і трудомістко. З комп'ютерною програмою для аналізу це простіше, але теж довго і вимагає багато зусиль.

Плюс, щоб дані збереглися, їх потрібно записати вручну в зошит або в комп'ютерний файл. Продавець витрачає на це час, змушуючи покупця чекати.

Магазинчик без автоматизації обліку нагадує шафу, в якій немає порядку: невідомо, де і що знаходиться, скільки всього там речей, можливо, є речі, які вже варто викинути і купити натомість нові. Але, щоб зрозуміти це, потрібно все перебрати вручну і розкласти по полицях. Це довго, клопітно і користуватися шафою в цей час не вийде.

Що буде, якщо автоматизувати товарний облік в магазині?

А тепер уявіть, що в уже згаданій шафі порядок підтримується постійно без вашої участі. Речі самі розподіляються на відповідні полиці. Відкриваючи шафу, ви відразу розумієте, де і що лежить, скільки всього предметів на кожній полиці, які з них зносилися і як скоро вимагають заміни.

Те ж відбувається і з товарним урахуванням на торговій точці після автоматизації. Всі дані, які супроводжують товарні операції, автоматично фіксуються в базі. Менеджер може легко їх відслідковувати в режимі онлайн і працювати з ними надалі за допомогою спеціальних звітів.

Які очевидні плюси від автоматизації товарного обліку в магазині або в торговій мережі?

Рух товарів – під контролем

Вся інформація про товари на кожному з етапів роботи з ними автоматично фіксується і зберігається. Менеджер може через програму контролювати всі етапи в режимі реального часу. Якщо виникнуть будь-які питання або проблеми, їх можна оперативно вирішити і уникнути збоїв в роботі.

Легко планувати закупівлі

У менеджера на руках завжди актуальна інформація про залишки. Тому він розуміє, скільки і яких позицій товару потрібно закупити для реалізації.

Немає дефіциту оборотних коштів

Завдяки контрольованій і прозорій закупівлі, залишки не накопичуються, а оборотні гроші працюють ефективно.

Раціональний прогноз продажів

Система автоматизації дає можливість зібрати повноцінну базу даних про кожен окремий товар. Через певний період часу (коли даних буде достатньо), можна легко спрогнозувати, які товари будуть користуватися більшим попитом, яка у них сезонність; як купівельний попит змінюється в залежності від пори року, вихідних і свят, географії тощо.

Менше відбраковування

За допомогою автоматизованого товарного обліку легко аналізувати повернення. Можна контролювати якість товарів, що поставляються, і правильно підбирати постачальників, отримати дієві інструменти для вибудовування з ними ефективного діалогу.

Менше недостач

Контролювати продавців теж легко. Всі їхні дії фіксуються і відслідковуються в режимі онлайн. Підбивши підсумок в кінці місяця, можна зрозуміти, з якою результативністю працював кожен продавець і чи є розбіжності в кількості проданих товарів і виручці.

Менше витрат – простіше масштабування

Все вище сказане дозволить значно скоротити витрати всього бізнесу, а програма автоматизації магазину окупиться за лічені місяці. Порядок в торгових процесах, прогнозовані закупівлі і продажі, зрозуміла і прозора система аналітики істотно полегшують процес масштабування торгової мережі.

Як налагодити товарний облік за допомогою програмного комплексу Chameleon?

Chameleon – це програмний комплекс для всебічної автоматизації діяльності магазину. Він складається з front-офісу і back-офісу. Front-офіс – рішення для автоматизації касової зони Chameleon POS. Back-офіс – хмарна система обліку і аналітики Chameleon Cloud. Комплексне впровадження цих двох продуктів допоможе побудувати на торгових точках ефективну систему товарного і фінансового обліку.

Після впровадження комплексу на торговій точці власник отримує:

1. Автоматизовану касову зону, де кожне робоче місце продавця оснащене сучасним обладнанням і ПО для швидкого розрахунку з покупцями і автоматичного обліку всіх операцій з товарами і оплатами.

2. Контроль руху товарів і роботи продавців в режимі реального часу.

3. Електронний документообіг.

4. Інвентаризацію онлайн без зупинки торгового процесу.

5. Аналітику результатів торгових операцій і всього бізнесу в цілому.

Програмний комплекс Chameleon для автоматизації товарного обліку 

В системі обліку Chameleon Cloud менеджмент клієнта може бачити рух грошових коштів в касі, контролювати товарні залишки і дії продавців в режимі реального часу. Можна автоматизувати програму лояльності для покупців: проводити маркетингові активності, акції, пропонувати бонуси та інше.

Можна провести електронну інвентаризацію без зупинки торгового процесу. Вся інформація з торгових точок автоматично потрапляє в базу даних центрального офісу. Це дає можливість постійно відслідковувати залишки і раціонально планувати закупівлі. А завдяки тому, що вона проходить автоматично без відриву продавців від робочого процесу, покупці обслуговуються так само якісного, а продажі та виручка не страждають. 

Інтерфейс хмарної системи обліку в роздрібному магазині Chameleon Cloud

Робота з аналітикою в програмі Chameleon для ефективного товарного обліку

У програмі передбачено 19 звітів, які охоплюють облік всіх торгових операцій. Перерахуємо можливості кількох, які демонструють результати товарних операцій.

Активність товарів

Звіт «Активність товарів» допоможе перевірити, наскільки той чи інший товар активний на певній торговій точці і визначити, як він буде продаватися в майбутньому.

Рух товарів

Звіт показує дані про товари в розрізі періоду руху, кількості, залишків після операцій. Він дозволяє в режимі реального часу контролювати все, що відбувається з товаром.

Залишки

Звіт показує залишки товарів в розрізі торгових точок, постачальників, груп товарів, рівнів цін і серій. Дозволяє інвентаризувати товар, щоб правильно враховувати рух і продаж товарів, виявити розбіжність даних з фактичними залишками, зрозуміти їх причину і усунути.

Топ товарів

Цей звіт – статистика продажів, він створює перелік найбільш затребуваних товарів на торговій точці або по всій мережі. Показує місця товарів в ТОП, найменування товару, продану кількість, суму.

Аналіз критичних залишків

Інформує менеджера про критичні залишки товарів на торгових точках. Після чого можна швидко відрегулювати закупівлі.

З чого почати організацію товарного обліку в магазині?

Щоб налагодити систему автоматизованого товарного обліку на торгових точках, потрібно:

1. Вибрати підрядника, який запропонує відповідне рішення автоматизації.

2. Провести разом з підрядником аудит торгових операцій, виявити проблемні місця і сформулювати завдання для проекту автоматизації.

3. Підібрати потрібний комплект касового обладнання в залежності від потреб та специфіки діяльності.

4. Підібрати необхідні модулі програмного забезпечення, які покриють всі потреби в автоматизації товарного та фінансового обліку, контролі важливих бізнес-показників.

5. Впровадити обране рішення за допомогою підрядників.

6. Організувати навчання для продавців і менеджменту.

7. Налагодити постійну сервісну підтримку для обладнання і програмного забезпечення (власними силами або за допомогою підрядника).

У підсумку – у вас в руках дієвий інструмент для контролю та ефективного управління ритейл-бізнесом.

Більше кейсів, інтерв'ю, корисних рекомендацій від експертів для ритейл-бізнесу – в нашому телеграм-каналі «Рітейл без Фейлу». Приєднуйтесь, щоб бути в курсі останніх подій».

 

Портал о розничной и оптовой торговле TradeMaster.UA 
 

 

TradeMaster в социальных сетях 

По поводу размещения Ваших материалов на портале пишите на press@trademaster.com.ua

Раздел: Инновации в ретейле >

Теги:

Комментарии

Ваш комментарий будет первым.

Добавить комментарий

Ваше имя*


Защита от СПАМА

Сообщение*

Лучшие компании

 

Личности

Блоги