08 апреля 2021

Штрих-коду виповнилося 50 років

Штрих-коду виповнилося 50 років
701

Півстоліття тому на світі з’явився штрих-код. Відтоді логістика та торгівля використовує його, щоб автоматично отримувати інформацію про глобальний номер товарної позиції – GTIN. Про це повідомляє TradeMaster.UA з посиланням на Logist.FM.

Номер GTIN, записаний у формі штрих-коду, забезпечує унікальну ідентифікацію продуктів та поліпшує їх обіг. За допомогою GTIN легше встановити ціну, замовити або виставити рахунок на товар чи послугу в будь-який момент та у будь-якій точці ланцюга постачання. Щодня у світі штрих-код сканується понад 6 мільярдів разів!

Історія створення глобального штрих-коду починається у Сполучених Штатах 50-х років минулого століття. Там почали застосовувати UPC – універсальний товарний код, досвід використання якого згодом використали для створення GTIN.

У наші краї штрих-коди потрапили тільки у 90-х роках при переході до ринкової економіки. Лише після цього вітчизняні товари отримали можливість потрапляти до різних країн світу без проблем, пов’язаних з ідентифікацією. За словами експертів, GTIN до невпізнання змінив роздрібну та оптову торгівлю, а також значно полегшив обробку товарів у системі логістики. Надалі саме штрих-код дозволив розвивати електронну комерцію.

Якби не вигадали GTIN, документообіг у складних ланцюгах постачання зріс би на кілька порядків. Набір смужок та цифр на якому людське око не завжди помічає бодай якісь суттєві відмінності, насправді забезпечує надання надійної та прозорої інформації про кожний товар, яка стає доступною для усіх бізнес-партнерів та споживачів.

 

 

Портал о розничной и оптовой торговле TradeMaster.UA 
 

 

TradeMaster в социальных сетях 

По поводу размещения Ваших материалов на портале пишите на press@trademaster.com.uaЭксклюзивные материалы TradeMaster.ua

Комментарии

Ваш комментарий будет первым.

Добавить комментарий

Ваше имя*


Защита от СПАМА

Сообщение*

Читайте также

Лучшие компании

 

Личности

Блоги