15 апреля 2021

Чехія відмовилась від лобіювання продажів місцевих товарів

Чехія відмовилась від лобіювання продажів місцевих товарів
752

Ланцюги постачання у Чехії могли б бути радикально змінені унаслідок прийняття нового закону. Але парламентарі його не підтримали. Мова йде про вимогу до супермаркетів виставляти на полиці переважно харчові продукти місцевого виробництва. З іншого боку, пропонувалося послабити контроль за якістю їжі, повідомляє TradeMaster.UA з посиланням на Logist.FM.

На думку експертів, депутати не підтримали законопроект, щоб уникнути конфлікту з Європейською комісією. Адже запропонований крок повністю суперечить основній ідеї ЄС про спільний ринок та вільний доступ бізнесу до нього незалежно від країни, з якої він походить.

В результаті нижня палата парламенту схвалила сенатську версію законопроекту про харчові продукти, що включає поправку про скасування квот, яка була внесена до законодавства, коли депутати вперше проголосували в січні.

Загалом законопроект був спрямований на запобігання подвійним стандартам у сфері виробництва та продажів харчових продуктів. Раніше у деяких постсоціалістичних країнах стверджували, що виробники з Європейського Союзу скидають до них товари, які заборонені для продажу в заможних державах ЄС через їх низьку якість. Дискусія на цю тему спровокувала хвилю економічного націоналізму на східних околицях Європи. Цікаво, що у ній брав активну участь голова уряду країни Андрей Бабіш, який до призначення на високу посаду володів одним з найбільших виробників продуктів харчування в Чеській Республіці – компанією Agrofert. Тепер його передано у незалежне управління цільовими фондами.

У разі запровадження квот магазини з площею понад 400 кв. метрів змушені були б розміщати на своїх полицях щонайменше 55% товарів місцевого виробництва. Опоненти цієї ідеї стверджували, що квоти призведуть до зростання цін на харчові продукти та, можливо, навіть до дефіциту. Але виробники отримають невиправдано великі прибутки, порушуючи правила внутрішнього ринку ЄС. У січні Єврокомісія заявила, що місцеві обмеження є контрпродуктивними для вільного руху товарів та продовольчої безпеки.  

Читайте також: Вступили в дію нові правила торгівлі з країнами СНД

 

Портал о розничной и оптовой торговле TradeMaster.UA 
 

 

TradeMaster в социальных сетях 

 

По поводу размещения Ваших материалов на портале пишите на press@trademaster.com.uaЭксклюзивные материалы TradeMaster.ua

Комментарии

Ваш комментарий будет первым.

Добавить комментарий

Ваше имя*


Защита от СПАМА

Сообщение*

Читайте также

Лучшие компании

 

Личности

Блоги