10 августа 2021

Нові карантинні заходи у В'єтнамі та Китаї зривають ланцюги постачання

Нові карантинні заходи у В
1275

Блокування в Південному В'єтнамі спричинило скупчення понад 100 тис. TEU на території порту Кат Лай міста Хошимін. Тим часом джерела з Китаю свідчать, що порти у Шанхаї та Нінбо також стикаються із надмірним накопиченням контейнерів через нові обмеження, пов’язані із пандемією Covid-19. Про це повідомляє TradeMaster.UA з посиланням на Logist.FM.

За даними аналітиків Saigon Newport (SNP), рівень завантаженості майданчиків для зберігання контейнерів у в’єтнамському Кат Лаї вже досягнув 85%. Там на терміналі стоять 106 700 TEU, а вдалося вивезти за останні дні тільки 2 тисячі.

Адміністрація порту Кат Лаї визнає, що у таких умовах неможливо забезпечити якісне та вчасне обслуговування суден. Окрім запроваджених карантинних обмежень вони зіткнулися із раптовим зростанням імпорту. Щоби хоч якось заохотити вантажовідправників, які вже почали втрачати інтерес до свого ж майна, порт навіть запропонував доставляти контейнери до найближчих складів власним коштом. Але усунути проблему усе ж не вдається.

За словами власника експедиторської компанії Cargoteam з Хошиміну Марка Гілхема, багато місцевих заводів зачинилися або скоротили своє виробництва до рівня 50-70%. Тож, якщо ще недавно китайці скаржилися на те, що їм бракує контейнерів, які застрягли у Європі та США, то нині в’єтнамці потерпають від того, що у порожні ящики немає чого покласти. «Поки що ми все ще можемо використовувати Cat Lai, але незабаром доведеться заповнювати контейнерами менші термінали», – говорить він.

Одним із альтернативних портів, де ситуація поки що не настільки серйозна, є Вунгтау. Та він знаходиться далеко від Кат Лаї. Мало хто хоче платити за перевезення порожньої тари автотранспортом чи баржою. Тим більше, що тарифи на перевезення уже зросли приблизно у 5 разів.

Щоправда, представники компанії Maersk поділилися інсайдом. За їх інформацією, наступного тижня деякі заводи мають відновити роботу. Якщо вони це зроблять усі одразу, ситуація розвернеться на 180 градусів. Знову буде дефіцит контейнерів. У Maersk також повідомили, що 14 їхніх суден застрягають у Китаї щонайменше на 10 тижнів. Ситуація складна як у Шанхаї, так і в Нінбо. До всього, ходять чутки, що китайський уряд планує оголосити загальнонаціональний локдаун. У випадку з КНР це означає, що суднам доведеться очікувати не тільки обслуговування у портах, але й своїх екіпажів.

Один із експедиторів сказав, що у разі здійснення такого сценарію китайська логістика отримає «серйозну травму». Якщо судна знову будуть тримати на карантині, не допускаючи до причалів, то Китай як постачальник може отримати настільки серйозні репутаційні втрати, що іноземні партнери почнуть обходити його, за можливістю, стороною. Адже, коли від тебе залежиться стан світової економіки, ти просто не маєш право цілий час влаштовувати для іноземних партнерів одні й ті ж самі проблеми.

Читайте також: Міська доставка на вантажних велосипедах виявилася на 60% швидшою, ніж малими автофургонами

 

Портал о розничной и оптовой торговле TradeMaster.UA 
 

 

TradeMaster в социальных сетях 

 

По поводу размещения Ваших материалов на портале пишите на press@trademaster.com.uaЭксклюзивные материалы TradeMaster.ua

Комментарии

Ваш комментарий будет первым.

Добавить комментарий

Ваше имя*


Защита от СПАМА

Сообщение*

Читайте также

Лучшие компании

 

Личности

Блоги