21 жовтня 2021

Walmart запускає власний фінтех-стартап

Walmart запускає власний фінтех-стартап
1242

Walmart створить свій фінтех-стартап на чолі з колишніми топ-менеджерами Goldman Sachs, повідомляє TradeMaster.UA з посиланням на The Wall Street .Journal.

Як варіанти розглядається покупка стартапу необанка, повідомили виданню джерела. При цьому підприємство не планує отримувати банківську ліцензію.

Компанію, яка буде надавати фінансові послуги, очолять колишні керівники Goldman Sachs. Публічної назви у підприємства ще немає.

Стартап буде спільним підприємством із Ribbit Capital, інвестором Robinhood Markets і інших цифрових фінансових компаній, але основним власником стане Walmart.

За словами джерел WSJ, спонсори взяли на себе зобов'язання на сотні мільйонів доларів. Швидше за все, для розробки технологій інвестори звернуться до інших компаній.

Керівники нової компанії офіційно приступили до роботи в серпні. Стартап очолять колишній глава і топ-менеджер підрозділу по споживчому кредитуванню Goldman Sachs Омер Ісмаїл і Девід Старк. До розробки стратегії притягнутий екс-керівник Apple й Affirm Holdings Кріс Фот.

У обох керівників є досвід в залученні компаній, які розробляють технологічні рішення для фінансових операцій. Ісмаїл і Старк вже провели переговори про угоди з десятками стартапів у рамках роботи над новим проектом.

Однак Walmart спробує зайняти нішу на висококонкурентному ринку. Такі компанії, як Chime Financial і Square, вже завоювали високу популярність серед клієнтів з низьким рівнем доходу, які складають ядро аудиторії Walmart.

План компанії є частиною ширшої стратегії зі створення нових джерел доходу. Тієї ж моделі дотримується Amazon, яка заробляє на продажах сервісів хмарних обчислень і реклами.

Майкл Малка, керуючий партнер Ribbit Capital, давно зацікавлений в створенні фінансових продуктів, привабливих для широких мас, пише WSJ. Компанія була одним з перших інвесторів Robinhood і Credit Karma, які завоювали популярність серед десятків мільйонів користувачів, розширивши доступ до позик, банківських послуг та інвестицій.

Саме Малка привернув колишніх керівників Goldman Sachs до розробки нового стартапу. Бізнес споживчих банківських послуг, яким вони займалися в банку, приніс Goldman у першій половині року близько 2% від загального доходу.

Джерела WSJ відзначають, що Ісмаїл і Старк з побоюванням поставилися до співпраці з такою великою компанією, як Walmart. Визначальним фактором стала вже існуюча аудиторія мережі (160 млн щотижневих покупців) і наявні дані про споживачів. Ці критерії можуть вирішити проблему рентабельності, з якою колишні керівники Goldman зіткнулися при побудові фінансового бізнесу з нуля.

Walmart протягом декількох десятиліть намагалася наростити бізнес з надання своїм клієнтам фінансових послуг, проте цей напрямок як і раніше займає малу частину річного доходу компанії в $ 559 млрд.

У 2015 році компанія запустила власний сервіс мобільних платежів Walmart Pay, який, проте, так і не завоював популярність серед покупців. Walmart Pay можна використовувати тільки в рамках торгової мережі, і, крім того, компанія не стала розробляти для сервісу окремий додаток.

У 2000 році Walmart звернулася до регуляторів з проханням видати їй банківську ліцензію, щоб створити компанію з промислового кредитування. Американський Конгрес з побоюванням поставився до цих планів, рішення затяглося на кілька років, і у 2007 році Walmart відмовилася від цієї ідеї. Замість цього компанія співпрацює з банками та фінтех-стартапами, пропонуючи своїм клієнтам фінансові послуги.

Читайте також: Walmart, Ford, Argo AI об'єдналися для створення служби автономної доставки

 

Портал о розничной и оптовой торговле TradeMaster.UA 
 

 

TradeMaster в социальных сетях 

 

По поводу размещения Ваших материалов на портале пишите на press@trademaster.com.uaЕксклюзивні матеріали TradeMaster.ua

Коментарі

Ваш коментар буде першим.

Додати коментар

Ваше імя*


Захист від СПАМ

Сообщение*

Читайте також