20 грудня 2022

Мережу Tesco підозрюють у причетності до підневільної праці

Мережу Tesco підозрюють у причетності до підневільної праці
1491

Британську мережу супермаркетів Tesco звинувачують у причетності до застосування рабських методів організації праці на швейній фабриці у Таїланді. Про це повідомляє TradeMaster.UA з посиланням на Guardian.

Згідно з розслідуванням газети Guardian, 130 працівників-мігрантів з Бірми, які шили джинси під маркою F+F для Tesco Lotus у Таїланді, працювали по 99 годин на тиждень. І, як стверджується в поданій ними позовній заяві, їхня заробітна плата була занизькою, щоб скоротити тривалість робочого дня законним шляхом, а умови праці — нестерпними.

Йдеться про підприємство VK Garment Factory, на якому Tesco Lotus розміщувала в період з 2017 по 2020 рік замовлення на пошиття джинсів та джинсових курток.

Зараз торговельну мережу звинувачують у недбалості та необґрунтованому отриманні вигоди, бо навіть якщо, як стверджують у Tesco, одяг продавався лише на тайському ринку, прибуток від його продажів надходив до Великобританії. При цьому тайська філія бізнесу Tesco - Tesco Lotus - була продана в грудні 2020 Charoen Pokphand Group, тоді ж назва компанії була змінена на Lotus.

Це перший випадок, коли британська компанія притягується до відповідальності в англійських судах через іноземний завод, яким вона не володіє.

Опитавши 21 людину з числа позивачів, видання з'ясувало, що, будучи працівниками, вони отримували еквівалент у розмірі всього 3 фунти на день за роботу з 8 ранку до 11 вечора з одним вихідним днем на місяць (мінімальна заробітна плата в Таїланді на той момент становила 7 фунтів за 8-годинний робочий день). Однак, щоб виробити норму, їм доводилося працювати ночами і щонайменше раз на місяць навіть по 24 години, коли потрібно було виконати великі замовлення. Через це працівники часто засипали безпосередньо на своєму робочому місці та отримували різні травми кінцівок. Також вони піддавалися систематичним загрозам із боку керівників, які змушували їх працювати понаднормово.

Понад десять опитаних заявили, що фабрика відкрила для них банківські рахунки, а потім конфіскувала карти та паролі, щоб позбавити їх можливості контролювати рух коштів за ними, а фактично виплачували готівкою значно менші суми. Частина співробітників поскаржилася на те, що фабрика відібрала їхні імміграційні документи і не лише не надала відповідного правового статусу, а й утримувала таким чином у постійній борговій залежності.

Фабричні приміщення для проживання робочого персоналу були переповненими кімнатами з бетонними підлогами для сну і стоячою водою зі ставка для миття. У більшості кімнат замість дверей була лише фіранка.

У відповідь на обставини, що розкрилися, компанія Tesco заявила про важливість дотримання прав співробітників, що належать до кожної ланки її ланцюжка поставок і що, у разі своєчасного виявлення проблем, вона негайно припинила свої відносини з VK Garment Factory. Tesco почала співпрацювати з фабрикою в 2017 році і під час попереднього аудиту із залученням місцевої компанії Intertek Thailand виявила деякі невідповідності існуючим нормам праці, але, очевидно, не проконтролювала їх подальше усунення. Ця обставина лягла в основу претензій працівників, які вважають, що Tesco та компанія-аудитор не захистили їхні права. Також повідомляється, що тільки в 2020 році прибуток компанії від бізнесу з VK Garment Factory склав 2,2 млрд фунтів.

Читайте також:  Супермаркет «навпаки» Tesco в Лондоні пропрацював лише одні вихідні

 

Портал о розничной и оптовой торговле TradeMaster.UA 
 

 

TradeMaster в социальных сетях 

 

По поводу размещения Ваших материалов на портале пишите на press@trademaster.com.uaЕксклюзивні матеріали TradeMaster.ua

Коментарі

Ваш коментар буде першим.

Додати коментар

Ваше імя*


Захист від СПАМ

Сообщение*

Читайте також