06 февраля 2023

Світові ціни на продукти харчування впали до 10-місячного мінімуму

Світові ціни на продукти харчування впали до 10-місячного мінімуму
1049

Після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну світові ціни на продукти харчування стрімко зросли. Вони й зараз залишаються вищими за ті, що ми могли бачити у 2021 році. Однак аналітики зазначають, що ціни поступово зменшувалися протягом останніх 10 місяців, і зараз вони вже далекі від тих максимумів, які фіксувати навесні 2022 року.  Про це повідомляє TradeMaster.UA з посиланням на Logist.FM.

За даними Продовольчої агенції ООН, світові ціни на продовольство у січні ц.р. уже на 18% нижчі за максимуми, зафіксовані у березні 2022 року. Індекс цін Продовольчої та сільськогосподарської організації (FAO), який відстежує продовольчі товари, у січні 2023 р. склав у середньому 131,2 пункту проти 132,2 у грудні. Це був найнижчий показник із вересня 2021 року. Також зазначають, що грудневий показник за попередніми прогнозами мав становити 132,4, а за фактом було 132,2.

Зниженні індексу відбувалося, в основному, через падіння цін від максимумів на рослинні олії, молочні продукти та цукор. Однак м’ясо та зернові залишаються стабільно дорогими. Протягом року, що минув від початку повномасштабної війни та призвів до значного подорожчання збіжжя, ціни на нього зросли у середньому на 4,8%.

 

 
 

 

TradeMaster в соціальних мережах

 

З приводу розміщення новин пишіть на press@trademaster.com.uaЭксклюзивные материалы TradeMaster.ua

Комментарии

Ваш комментарий будет первым.

Добавить комментарий

Ваше имя*


Защита от СПАМА

Сообщение*

Читайте также

Кращі компанії

Особи

Блоги