20 листопада 2023

Італія заборонила продавати вирощене в лабораторії м'ясо

Італія заборонила продавати вирощене в лабораторії м
1095

Парламент Італії ухвалив закон, який забороняє в країні виробництво та продаж вирощеного в лабораторіях м'яса, повідомляє TradeMaster.UA з посиланням на Bloomberg. Не дозволено ні імпорт, ні експорт. Фабрики, які порушують правила, можуть бути оштрафовані на суму до 150 000 євро і навіть закриті, а власники втратити право на держфінансування на строк до трьох років.

Закон також забороняє називати м'ясом продукти рослинного походження.

Міністр сільського господарства Італії Франческо Лоллобріджида підтримав рішення влади і висловив сподівання, що Євросоюз вживе аналогічних заходів. Ухвалений закон вказує на рішучість італійського уряду захистити «кулінарні традиції країни», зазначає агентство. Але, крім традицій, є ще й фермери, які таким чином отримали підтримку від влади.

Європейський інститут хорошого харчування (GFI Europe), який представляє альтернативну білкову індустрію, розкритикував закон. «Цей законопроект не лише позбавляє споживачів вибору, а й ізолює Італію від інвестицій та створення робочих місць, які пропонує ця галузь, що росте», — сказала консультант зі зв'язків із громадськістю інституту Франческа Галлеллі.

"М'ясо з пробірки" робиться за допомогою клітин, отриманих від живих тварин - з них вирощують продукти в біореакторах, забезпечуючи сировину поживними матеріалами. Сінгапур та США дозволили продаж такого м'яса, в ЄС його виробництво та розповсюдження поки що не відрегульовано.

Франція у 2022 р. заборонила називати продукти із рослинної сировини «стейком» або «сосисками». Під заборону, проте, не потрапив рослинний бургер. На всій території Євросоюзу з 2020 р. заборонено використання слів «молоко», «олія» та «сир» для позначення продуктів нетваринного походження.

Розробкою клітинного м'яса в світі зараз займаються 156 компаній, у тому числі Nestle, Merck KGaA, Mitsubishi, JBS та ін. клітини для створення штучного м'яса стерляді.

 

 
 

 

TradeMaster в соціальних мережах

 

З приводу розміщення новин пишіть на press@trademaster.com.uaЕксклюзивні матеріали TradeMaster.ua

Коментарі

Ваш коментар буде першим.

Додати коментар

Ваше імя*


Захист від СПАМ

Сообщение*

Читайте також