18 квітня 2024

МВФ прогнозує стабільне, але повільне зростання світової економіки

МВФ прогнозує стабільне, але повільне зростання світової економіки
359

Світову економіку чекає ще один рік повільного, але стабільного зростання. Гальмування розвитку продовжиться через високу інфляцію, слабкий попит на ринках Китаю та ЄС, а також через регіональні війни. Проте сильна економіка Сполучених Штатів таки зможе забезпечити позитивний результат, вважають аналітики. Про це повідомляє TradeMaster.UA з посиланням на Logist.FM.

За прогнозами МВФ, у 2024-2025 роках глобальний ВВП зростатиме на 3,2%. Тобто, темпи залишаються тими ж, як у 2023 році. При цьому прогноз на 2024 рік переглянуто зі збільшенням показника на 0,1%.

«Глобальна економіка продовжує демонструвати надзвичайну стійкість зі стабільним зростанням і зниженням інфляції, але попереду ще багато викликів», – пояснив П’єр-Олів’є Гурінша, головний економіст МВФ.

Він також відмітив, що ескалація конфлікту на Близькому Сході створює додаткові серйозні ризики зростання вартості нафти та посилення інфляційних процесів. Зокрема, за найбільш несприятливого сценарію збройного конфлікту Ірану та Ізраїлю ціни на нафту можуть підскочити на 15%, вважають експерти. А це автоматично посилить глобальну інфляцію на 0,7%.

В іншому випадку МВФ прогнозує, що глобальна середня інфляція впаде до 2,8% до кінця 2024 року з 4% минулого року та до 2,4% у 2025 році.

 

 
 

 

TradeMaster в соціальних мережах

 

З приводу розміщення новин пишіть на press@trademaster.com.uaЕксклюзивні матеріали TradeMaster.ua

Коментарі

Ваш коментар буде першим.

Додати коментар

Ваше імя*


Захист від СПАМ

Сообщение*

Читайте також