25 квітня 2024

Європарламент заборонив знищувати непроданий одяг

Європарламент заборонив знищувати непроданий одяг
367

Європарламент проголосував за постанову, яка може повністю змінити правила у логістиці повернення одягу та взуття, замовленого через інтернет-магазини. Це також певною мірою стосується і офлайн-торгівлі. Про це повідомляє TradeMaster.UA з посиланням на Logist.FM.

Якщо ви, наприклад, замовляєте через Інтернет футболку, а потім повертаєте її продавцю, то маєте надію, що вона буде знищена. Адже навряд чи хтось захоче носити товар, який інша людина уже вдягала хоча б раз. Проте у Європейському парламенті вважають, що масова утилізація таких речей призводить до зайвого забруднення оточуючого середовища. Тож днями вийшла заборона на знищення повернутого одягу чи взуття.

Те ж саме стосується непроданих товарів, які застрягли на складах. Під прицілом тепер опинилися й інші купи неліквідного краму, наприклад, електроніка.

Як підґрунтя для постанови, євродепутати взяли так званий Регламент екодизайну. Він передбачає, що продукти повинні служити довше, бути легшими для повторного використання, ремонту та переробки та використовувати менше ресурсів, таких як енергія та вода. Відповідно, у майбутньому з’являться цифрові «паспорти продуктів», які нададуть покупцям більше інформації про екологічність товарів.

Звісно, рішення набере чинності тільки тоді, коли його схвалять уряди країн ЄС. Однак експерти зауважують, що депутати ЄП надіслали ринку більш ніж чіткий сигнал: не виготовляти та не імпортувати товари, які втрачають свій первісний вигляд чи властивості після разового застосування чи такі, які неможливо повністю переробляти. Вочевидь, уже зараз онлайн-продавці замисляться над змінами у логістиці повернення. Адже на європейському роздрібному ринку склалася досить потужна практика замовляти через Інтернет усе підряд, а потім без особливих фінансових втрат повертати значну частину товарів назад.

 

 

 
 

 

TradeMaster в соціальних мережах

 

З приводу розміщення новин пишіть на press@trademaster.com.uaЕксклюзивні матеріали TradeMaster.ua

Коментарі

Ваш коментар буде першим.

Додати коментар

Ваше імя*


Захист від СПАМ

Сообщение*

Читайте також