18 липня 2024

У Великій Британії продаватимуть корми для тварин із вирощеного в лабораторії м'яса

У Великій Британії продаватимуть корми для тварин із вирощеного в лабораторії м
329

Великобританія стане першою в Європі країною, яка дозволить продавати корми для домашніх тварин, у яких вирощене в лабораторіях м'ясо. Про це повідомляє TradeMaster.UA з посиланням на The Financial Times.

Місцевий стартап Meatly займеться постачанням вирощеного в лабораторії курячого м'яса виробникам кормів для тварин. Компанія отримала схвалення від Агентства з охорони здоров'я тварин та рослин Великобританії та Міністерства довкілля, продовольства та сільського господарства.

М'ясо, що культивується, виробляють з клітин тварин, вирощених у спеціальних ємностях, де створюється спеціальне живильне середовище. Великобританія ще не схвалила продаж вирощеного у лабораторії м'яса людям. Нині таке м'ясо можна придбати в Ізраїлі, Сінгапурі та США.

Дозвіл на використання м'яса, що культивується, в кормах для домашніх тварин — відправна точка в розвитку ринку штучного м'яса, говорить гендиректор і співзасновник Meatly Оуен Енсор. За його словами, отримати схвалення допоміг вихід Великобританії із ЄС. "У Євросоюзі, як правило, подібні процеси регулювання йдуть важче і тривають набагато довше", - пояснив він.

На корми для тварин з культивованим м'ясом має бути попит. Згідно з опитуванням Вінчестерського університету, такі корми готові давати вихованцям 50% респондентів, а 32% опитаних готові самі їсти створене в лабораторії м'ясо.

За останні роки багато компаній по всьому світу почали займатися створенням м'яса у лабораторіях. У такі проекти вкладали кошти багато мільярдерів та підприємців, у тому числі співзасновник Google Сергій Брін, засновник Microsoft Білл Гейтс та засновник корпорації Virgin Group Річард Бренсон. Інтерес до культивації м'яса Гейтс пояснював турботою про екологію: м'ясна галузь вимагає надто багато води та земель. Але згідно з минулорічним дослідженням вчених Каліфорнійського університету, виробництво м'яса, що культивується, може бути в 25 разів шкідливіше для екології, ніж виробництво звичайного.

 

 
 

 

TradeMaster в соціальних мережах

 

З приводу розміщення новин пишіть на press@trademaster.com.ua



Ексклюзивні матеріали TradeMaster.ua

Коментарі

Ваш коментар буде першим.

Додати коментар

Ваше імя*


Захист від СПАМ

Сообщение*

Читайте також