Виробництво вина у Франції скоротиться через зливи
Виробництво вина у найбільшому світовому виробнику - Франції цього року різко знизиться через вологу погоду, повідомляє TradeMaster.UA з посиланням на Reuters. Виноградники через зливи в деяких регіонах були заражені борошнистою росою, в інших же постраждали від граду та заморозків.
За прогнозами, виробництва вина у цьому становитиме від 40 до 43 млн гол. Це нижче нижче п'ятирічного середнього показника в 44,2 млн і значно нижче обсягу виробництва у 2023 р. в 47,9 млн га, заявило міністерство. Тобто виробництво впаде на 11–20%.
Вино разом із міцними спиртними напоями — одним із найбільших джерел доходу Франції від експорту. Але останніми роками сектор зіштовхнувся із скороченням споживання вина всередині країни — це призвело до страйків фермерів.
Борошниста роса, якій сприяли дощі на початку літа, вразила більшість виноробних районів і може призвести до значних втрат. Крім того, через вологу погоду, яка припала на цвітіння, на багатьох виноградниках сталося опадання квітів, листя та молодих ягід.
У Шампані виробництво, як очікується, буде нижчим, ніж у 2023 р., після того як весняні заморозки та град вплинули на потенціал, зазначає міністерство. У регіоні Бордо площа виноградників скоротилася на 8000 га після того, як фермери викорчували частину дерев. Виноробам довелося піти на це, щоб уникнути надвиробництва та потенційних втрат виноградників через борошнисту росу та інші хвороби.
Невідомо як падіння виробництва впливає на ціни. Великі виноробні господарства зазвичай піднімають ціни у разі поганого врожаю, але Франція зараз страждає від сильної конкуренції на світових ринках. У Шампані виробники змішують у своїх пляшках кілька врожаїв, але це може не завадити їм завадити підняти ціни.
Великобританія водночас виграє від зміни клімату — раніше цю країну важко було назвати придатною для вирощування винограду, але врожаї зростають з кожним роком. У Франції через глобальне потепління смак винограду починає змінюватися — а разом з ним і характеристики шампанського, яке виробляється в цій країні.
З приводу розміщення новин пишіть на press@trademaster.com.ua
Ексклюзивні матеріали TradeMaster.ua
Раздел: Товари та ринки > Все новости
Коментарі
Ваш коментар буде першим.Додати коментар