05 грудня 2023

Роздрібні мережі використовують штучний інтелект для управління запасами

Роздрібні мережі використовують штучний інтелект для управління запасами
905

Аптечний гігант Walgreensі, онлайн-продавець модного одягу ASOS та роздрібна мережа супермаркетів Walmart – не єдині відомі компанії, у яких почали застосовувати штучний інтелект для управління товарними запасами, повідомляє wsj.com. На думку фахівців, нині таке рішення виглядає як вимушене, оскільки умови роботи на сучасному ринку радикально відрізняються від тих, які були ще у допандемічний період. Про це повідомляє TradeMaster.UA з посиланням на прес-реліз компанії.

Насправді немає великої проблеми, не використовуючи ШІ, традиційним методом визначати попит на ті чи інші товари, говорять експерти. Проблема лише у тому, що в останні роки декілька разів радикально змінювалася модель поведінки споживачів. Отже, якщо появу нових факторів вчасно не помітити, доведеться лише спостерігати, як ваш прибутковий бізнес перетворюється на збитковий.

З іншого боку, штучний інтелект допомагає відслідковувати усі тенденції на ринку та аналізувати їх найменший вплив на попит. Також застосування ШІ дозволяє робити ланцюги постачання гнучкими.

За словами Крістін Хауелл, глобального віце-президента бізнес-підрозділу роздрібної торгівлі гіганта програмного забезпечення SAP, до того, як великі мережі почали використовувати штучний інтелект, у них несподівано виникали проблеми з постачанням чи надлишками на складах. Так, у 2020-21 роках у багатьох передчасно закінчилися товарні запаси. А з постачанням через пандемію було, м’яко кажучи, поганенько. Рішення збільшити попередні замовлення у виробників аж ніяк не стало панацеєю. У 2022 році роздрібні мережі мали товарні запаси на суму майже 760 мільярдів доларів, що на 30% більше, ніж у серпні 2019 року. При цьому темпи зростання продажів були удвічі меншими, за темпи накопичення запасів.

 

 
 

 

TradeMaster в соціальних мережах

 

З приводу розміщення новин пишіть на press@trademaster.com.uaЕксклюзивні матеріали TradeMaster.ua

Коментарі

Ваш коментар буде першим.

Додати коментар

Ваше імя*


Захист від СПАМ

Сообщение*

Читайте також