12 квітня 2024

Hapag-Lloyd вперше заправляє торгове судно біогазом у Роттердамі

Hapag-Lloyd вперше заправляє торгове судно біогазом у Роттердамі
369

Масштабне бункерування скрапленого біометану стало можливим після відповідної технічної модернізації, повідомляють представники судноплавної компанії Hapag-Lloyd. Вперше заправка цим видом альтернативного палива відбулася днями у порту Роттердама, куди зайшов корабель компанії.  Про це повідомляє TradeMaster.UA з посиланням на Logist.FM.

Загалом у контейнеровоз заправили 2200 метричних тонн зрідженого біометану (LBM). Вперше таку операцію здійснили за допомогою судна-бункерувальника СПГ Alice Cosulich компанії Titan.

За словами представників Hapag-Lloyd, їх контейнеровоз Brussels Express ходить під прапором Німеччини. Судно збудоване у 2014 році та належить до класу New Panamax. Вантажопідйомність – 15 тисяч TEU.

Brussels Express пройшов відповідну реконструкцію та міг заправлятися скрапленим біогазом з 2021 року. Він став першим великим контейнеровозом, який отримав відповідний газовий двигун. Однак відсутність в основних портах відповідної інфраструктури не дозволяла досі випробувати, наскільки добре корабель працюватиме на альтернативному виді палива.

Власне, і цю ситуацію можна розглядати лише як тестову спробу. Адже масове використання скрапленого біогазу стане можливим лише тоді, коли буде змінено законодавство та створена відповідна інфраструктура.

Зріджений біо-СПГ або біометан (LBM) виготовляють із відходів харчової промисловості та сільського господарства. Цей вид пального в окремих випадках гарантує дуже близькі до нуля рівні викидів парникових газів. Однак усе залежить від сировини, з якої зроблено LBM.

 

 
 

 

TradeMaster в соціальних мережах

 

З приводу розміщення новин пишіть на press@trademaster.com.uaЕксклюзивні матеріали TradeMaster.ua

Коментарі

Ваш коментар буде першим.

Додати коментар

Ваше імя*


Захист від СПАМ

Сообщение*

Читайте також