30 жовтня 2023

Реальність і перспективи Транскаспійського міжнародного транспортного маршруту

Реальність і перспективи Транскаспійського міжнародного транспортного маршруту

1072

З 2012 року обсяги торгівлі між Європейським Союзом і Центральною Азією зросли майже на 40%, але напад Росії на Україну та санкції, накладені на агресора, внесли суттєві зміни в транспортно-логістичні зв'язки Євразії. У цьому контексті Транскаспійський міжнародний транспортний маршрут (ТМТМ) набув нового значення та перспектив.

Що змінилося після 2022 року?

Варто нагадати, що Транскаспійський міжнародний транспортний шлях або «Середній коридор» пролягає через Китай, Казахстан, Каспійське море, Азербайджан, Грузію, Туреччину і далі через Чорне море до Європи. Проєкт було започатковано 10 років тому. Спочатку ініціаторами ТМТМ були 3 країни, точніше їх залізничні адміністрації – Казахстан, Азербайджан та Грузія, а вже сьогодні налічує 25 учасників, які представляють 11 країн.

Транскаспійський міжнародний транспортний маршрут пропонує морські та залізничні перевезення. Це робить його універсальним та адаптованим до різних видів вантажів. Маршрут охоплює понад 10 тисяч кілометрів залізничних мереж, 10 морських портів, 70 тисяч одиниць рухомого складу. Порівняно з Північним коридором, Транскаспійський пропонує більш економічний та швидкий торговий маршрут, скорочуючи відстань на 2000 кілометрів.

На думку експертів, потенціал маршруту становить 10 млн тонн вантажів і до 200 тис.контейнерів на рік. Поки що за перше півріччя поточного року було перевезено понад 1,7 мільйона тонн вантажів, що перевищило минулорічні показники на 85,3%. До того ж ТМТМ є одним з ключових в ініціативі «Один пояс, один шлях», прийнятих урядом КНР.

Розвиток ТМТМ та інших альтернативних транспортних шляхів – це вагомий крок у забезпеченні економічної безпеки. Природня відповідь на поточні політичні зміни та обмеження в транспортуванні товарів через Росію та Білорусь. 

Перспективи ТМТМ

Обсяги залізничних вантажів, що проходять Середнім коридором, минулого року збільшилися на 52%. З того часу цей показник лише зростає. 

Заява генерального секретаря ТМТМ, Гайдара Абдикеримова, про плани інвестування близько 5 млрд євро задля підвищення ефективності процесів на маршруті, є ще одним важливим сигналом щодо перспектив проєкту. Ця інвестиція передбачає розвиток та модернізацію інфраструктури, що покращить якість та швидкість обслуговування вантажів. Окрім того, в планах Казахстану створення контейнерного хабу у спеціальній економічній зоні морського порту Актау, розширення потужності порту Курик і будівництво власного поромного флоту. Це, безперечно, вплине на збільшення пропускної спроможності маршруту та зменшення часу доставки.

Вже зараз час транзиту вважається однією з найсильніших конкурентних переваг Транскаспійського коридору. Згідно з даними Мінпрому Казахстану, термін доставки вантажів по ньому становить 18-23 днів (раніше він перевищував 50 днів). І хоч вірогідність затримок все ще досить висока через затори та застарілість пропускних пунктів, які потребують модернізації, всі процеси продовжують налагоджуватися та покращуватися. 

Також спостерігається позитивна динаміка щодо інтересу до коридору з боку приватних логістичних компаній, які дедалі частіше обирають контейнерні перевезення саме цим шляхом.

Окрім переліченого вище, можна виділити ще декілька ключових аспектів, які визначають перспективи маршруту:

  • -Зростання обсягів торгівлі між Європою та Азією. Це передбачає економічний розвиток, доступ до нових ринків, збільшення торговельних угод та інтеграцій тощо. 

  • -Диверсифікація логістичних маршрутів. З погляду логістики важливо мати альтернативні маршрути, щоб зменшити ризики, пов'язані з залежністю від конкретних транспортних шляхів та коридорів. 

  • -Регіональна співпраця: ТМТМ сприяє регіональній співпраці та партнерствам між країнами, що лежать на маршруті. Це забезпечує політичну та економічну стабільність.

Що пропонує SYNEX Logistics?

SYNEX Logistics – надійний партнер для транспортування вантажів між Китаєм і Європою. Компанія має обширний досвід перевезень, в тому числі Транскаспійським маршрутом, а також глибоке розуміння нормативної бази Європейського Союзу, що дозволяє вирішувати навіть найскладніші завдання.

 

Однією з основних переваг співпраці з SYNEX Logistics є наявність представництва в Казахстані, завдяки якому компанія виступає як повноцінний 3PL-оператор, забезпечуючи експедирування, митний супровід та контрактну логістику для максимально вигідних та швидких доставок.

SYNEX Logistics забезпечує транспортування вантажів від порту до порту та по всьому континенту, гарантуючи надійну підтримку та координацію. Пропонує індивідуальні рішення для кожного клієнта та дотримання найвищих стандартів якості, незалежно від типу вантажу чи специфічних потреб.

 

 

 
 

 

TradeMaster в соціальних мережах

 

З приводу розміщення новин пишіть на press@trademaster.com.ua

Коментарі

Ваш коментар буде першим.

Додати коментар

Ваше імя*


Захист від спаму

Повідомлення*

Кращі компанії

Особи

Блоги