17 квітня 2024

4-денний робочий тиждень: секрет ефективності та задоволеності персоналу

4-денний робочий тиждень: секрет ефективності та задоволеності персоналу

1156

У сучасному світі бізнесу поняття робочого часу переживає значні трансформації. Однією з інноваційних практик, яка набирає популярності серед передових компаній, є перехід на 4-денний робочий тиждень. Наша Торгово-виробнича група компаній «ВБА» https://vba.com.ua/uk/ , реалізувала цю модель ще до повномасштабного вторгнення і тепер готова поділитися досвідом її успішного впровадження.
Які переваги 4-денного робочого тижня?

1. Підвищення продуктивності: Концентрація робочих годин в чотири дні мотивує співробітників більш ефективно планувати свій час, зосереджуватися на важливих завданнях та менше відволікатися на мало важливі справи.

2. Зниження рівня стресу: Три вихідних дні дозволяють співробітникам краще відпочити та відновитися, що сприяє зниженню стресу та профілактиці професійного вигорання.

3. Покращення корпоративної культури: Введення скороченого робочого тижня демонструє турботу компанії про благополуччя її працівників, що позитивно впливає на їхню лояльність та відданість.

4. Залучення та утримання талантів: Новітній підхід до організації робочого процесу робить компанію більш привабливою для висококваліфікованих фахівців, які цінують гнучкість та інноваційність.

5. Поліпшення якості роботи з клієнтами: Впровадження 4-денного робочого тижня дозволяє співробітникам бути більш зосередженими під час робочого дня, що призводить до підвищення їхньої здатності вирішувати складні завдання та покращувати співпрацю з клієнтами. Задоволені співробітники з високим рівнем енергії та мотивації часто забезпечують вищу якість сервісу, що сприяє збільшенню лояльності клієнтів і зміцненню бренду компанії.

Як успішно впровадити 4-денний робочий тиждень?

 • Необхідно ретельно спланувати перехід на новий режим роботи, визначивши ключові цілі та завдання, які мають бути виконані в обмежений час. Важливо також адаптувати внутрішні процеси та політики компанії, забезпечуючи гнучкість у робочих годинах.

 • Важливо оцінювати показники ефективності та вести статистики, оцінювати співробітників за результати, а не години проведені на роботі.

 •  Регулярна оцінка впливу змін на продуктивність та задоволеність співробітників дозволить своєчасно коригувати процеси та підтримувати високу мотивацію персоналу.

У період війни, коли багато компаній стикаються з необхідністю адаптації до швидкозмінних обставин, ми хочемо поділитися своїм досвідом гнучкості та винахідливості в управлінні робочим часом. Впровадження 4-денного робочого тижня у Торговій Групі «ВБА» було здійснено ще до початку війни, що дозволило нам накопичити значний досвід у цій області. З початком військових дій ми були змушені тимчасово призупинити цю ініціативу, але вже влітку 2023 року ми відновили 4-денний робочий тиждень, що допомогло нам підтримувати гнучкість у роботі та забезпечувати підтримку наших співробітників у складних умовах військового стану.

Приклад успішного впровадження

Однією з ключових ініціатив, що допомогла компанії впоратися з викликами війни, стало введення п'ятниці як резервного робочого дня. Це дозволило співробітникам використовувати три дні вихідних для вирішення особистих питань, пов’язаних з безпекою та добробутом їхніх родин, а також для відновлення психологічного здоров'я.

Які плюси отримали наші співробітники і компанія  від 4-х денного робочого тижня:

 • Четвер, тепер не маленька п’ятниця, а велика;

 • Можна проводити більше часу з родиною;

 • Співробітники більш задоволені і продуктивні;

 • В п’ятницю тепер можна вирішити справи, які не можна виконати у вихідні і не треба відлучатися від робочого процесу; 

 • Можна планувати поїздки на 3 дні, замість двух.

 • У вільний час частина наших співробітників може займатися волонтерською діяльністю;

 • Компанія стала більш цікава для потенційних кандидатів;

 • Покращився бренд роботодавця;

 • Підвищилась ефективність співробітників;

 • Співробітники роблять ту саму кількість задач за менший час;

 • Та ще багато плюсів, які можна перерахувати:)

Позитивні результати впровадження скороченого робочого тижня були відзначені не тільки в підвищенні морального духу серед персоналу, але й у зростанні продуктивності. Незважаючи на скорочення кількості робочих годин, ефективність роботи компанії залишилась на високому рівні завдяки зосередженню уваги співробітників на ключових завданнях та  сприяло оптимізації робочих процесів.


Торгово-виробнича група компаній «ВБА» ефективно адаптувалася до викликів, відновивши 4-денний робочий тиждень, що допомогло забезпечити стабільність у роботі та підтримати добробут співробітників у непростий час. Ця модель робочого часу дозволила компанії не тільки підтримувати неперервність бізнес-процесів, але й продемонструвати гнучкість у реагуванні на змінні обставини.

Використання 4-х денного робочого тижня як інструменту адаптації в кризових умовах може слугувати корисним прикладом для інших компаній, які шукають способи оптимізації своїх робочих процесів, підтримуючи при цьому високий рівень задоволеності та залученості офісного персоналу.
Якщо вам цікаво більш детально познайомитись з нашою компанією чекаємо вас у на наших со мережах та каналах Компанії ВБА https://vbatradegroup.sitepulse.com.ua/ 

 

 

 
 

 

TradeMaster в соціальних мережах

 

З приводу розміщення новин пишіть на press@trademaster.com.ua

Раздел: Статті >

Теги:

Коментарі

Ваш коментар буде першим.

Додати коментар

Ваше імя*


Захист від спаму

Повідомлення*