20 травня 2024

2024: Штурм соцмереж - інновації та тренди для брендів

2024: Штурм соцмереж - інновації та тренди для брендів

843

У сучасному світі, де соціальні мережі відіграють ключову роль у взаємодії брендів з аудиторією, важливо слідкувати за останніми трендами маркетингу для досягнення успіху. У 2024 році прогнозується, що деякі вже відомі стратегії стануть ще більш популярними, тоді як нові ідеї змінять спосіб взаємодії брендів і користувачів в соціальних мережах.

Соціальні мережі сьогодні – це джерело інформації, спосіб розважитись та пошук натхнення. Із впевненістю можна сказати, що соцмережі вже є повсякденною рутиною для аудиторії різних вікових категорій. Не дивно, що маркетинг в соціальних мережах розвивається з небувалою швидкістю. Бренди активно застосовують доступні канали, щоб привернути увагу, підвищити впізнаваність та, зрештою, збільшити продажі.

Для того, щоб краще розуміти, що подобається людям, який контент вони споживають та як впливати на їх рішення, потрібно розумітися на сучасних трендах, а також вчасно реагувати та впроваджувати їх у власну стратегію.

Можна виділити 10 ключових трендів, які будуть активно використовуватись у маркетингу у 2024 році, та які допоможуть брендам просувати свої продукти і послуги вірно та ефективно.

1. Відео-контент у форматі 360 градусів

Відео в такому форматі надає глядачам можливість поглиблено пізнавати продукт або послугу, що створює відчуття присутності. Відео-контент у форматі 360 градусів – це тип відеоматеріалу, який забезпечує глядачам можливість дивитися в будь-якому напрямку, використовуючи рухи миші, дотик або обертання пристрою.

Імерсивність: Відео у форматі 360 градусів забезпечує іммерсивний досвід для глядачів, які можуть відчути себе присутніми в середовищі, показаному на екрані.

Використання в маркетингу: У маркетингових кампаніях таке відео може бути використано для демонстрації продуктів або послуг, проведення віртуальних екскурсій, організації подій тощо.

Поширення: Багато платформ соціальних мереж підтримують відео у форматі 360 градусів, що дозволяє маркетологам ефективно розповсюджувати свій контент.

В цілому, відео-контент у форматі 360 градусів є потужним інструментом маркетингу, який може допомогти компаніям створювати захопливі та вражаючі враження для своєї аудиторії.

2. AI-прогнозування для персоналізованої реклами

Використання штучного інтелекту для аналізу даних користувачів і створення індивідуалізованих пропозицій і рекламних повідомлень.

Збір та аналіз даних: AI-прогнозування для персоналізованої реклами починається зі збору різноманітних даних про користувачів, таких як демографічна інформація, історія покупок, взаємодія з попередніми рекламними кампаніями тощо. Потім ці дані аналізуються AI-алгоритмами для виявлення корисної інформації.

Прогнозування поведінки користувачів: На основі зібраних даних AI-алгоритми можуть прогнозувати майбутню поведінку користувачів, таку як ймовірність покупки певного товару, реакція на конкретну рекламну кампанію або переваги в інтернет-магазині.

Персоналізація реклами: На основі прогнозів AI розробляються індивідуалізовані рекламні стратегії, спрямовані на кожного конкретного користувача.

Використання AI-прогностування для персоналізованої реклами дозволяє компаніям максимально ефективно використовувати свої рекламні бюджети та досягати більшого успіху у привертанні уваги та залученні аудиторії.

3. Розширена реальність (AR) для інтерактивної реклами

Розширена реальність для інтерактивної реклами – це використання технології розширеної реальності для створення захопливих та інтерактивних рекламних кампаній.

Створення віртуальних об'єктів: AR дозволяє додавати віртуальні об'єкти до реального світу, що відображається на екрані смартфона або іншого пристрою.

Інтерактивність: AR дозволяє користувачам взаємодіяти з віртуальними об'єктами у реальному часі. Наприклад, вони можуть перетягувати, обертати, змінювати розмір чи навіть взаємодіяти з об'єктами за допомогою жестів.

Віртуальні приміщення: AR може створювати віртуальні приміщення, де користувачі можуть досліджувати продукти або послуги в реалістичному середовищі. Наприклад, вони можуть «випробувати» одяг на собі або переглядати меблі в своїй власній кімнаті.

Розширена реальність для інтерактивної реклами дозволяє компаніям створювати захопливу та вражаючу рекламу, яка привертає увагу та взаємодіє з аудиторією на новому рівні.

4. Криптовалюти у соцмережах

Інтеграція криптовалютних платежів та бонусних систем в соціальних мережах для стимулювання користувачів до взаємодії та покупок.
Використання криптовалют в соціальних мережах охоплює різноманітні аспекти, від мікроплатежів до рекламних кампаній та створення власних криптовалютних екосистем.

Мікроплатежі: Криптовалюти дозволяють здійснювати мікроплатежі на основі блокчейн-технології, що дає змогу користувачам здійснювати невеликі фінансові операції без необхідності великої комісії або проміжних посередників.

Рекламні кампанії та просування: Такі проєкти можуть використовувати соціальні мережі для просування своїх продуктів та послуг, запускати рекламні кампанії та спонсорські заходи, привертаючи нових учасників та інвесторів.

Блокчейн-платформи для контенту: Деякі блокчейн-платформи створюють соціальні мережі, де користувачі можуть ділитися контентом і отримувати винагороду у вигляді криптовалюти за свої внески.

Такий формат відкриває нові можливості для фінансових трансакцій, рекламних кампаній, винагород за контент та розвитку криптовалютних екосистем прямо в середовищі соціальних мереж.

5. Голосовий контент

Розвиток аудіо-контенту, такого як подкасти, аудіо-стріми, аудіо-книги, голосові повідомлення, аудіо-треки для комунікації з аудиторією через голосові інтерфейси соціальних мереж.

Подкасти (Podcasts): Подкасти – це аудіофайли, які регулярно випускаються на певну тему або нішу. Вони можуть бути інформативними програмами, розмовними передачами, інтерв'ю з експертами, казками тощо. Подкасти надають слухачам можливість слухати цікавий контент у будь-який час і в будь-якому місці.

Аудіо-стріми (Audio Streams): Аудіо-стріми – живі або записані аудіо-події, які можуть включати музичні виступи, радіопередачі, конференції, дискусії тощо. Це дозволяє слухачам приєднуватися до подій в реальному часі або слухати їх пізніше.

Голосові помічники (Voice Assistants): Siri, Google Assistant або Amazon Alexa, дозволяють користувачам виконувати різноманітні завдання за допомогою голосових команд. Вони можуть допомагати з пошуком інформації, плануванням подій, керуванням побутовою технікою тощо.

Голосовий контент стає все більш популярним через його зручність, доступність і мобільність. Він дозволяє людям споживати інформацію або розважатися без необхідності візуального взаємодії з пристроями, що робить його особливо зручним у сучасному ритмі життя.

6. Інтерактивність в сторіз (Stories)

Використання опитувань, голосувань, квізів та інших інтерактивних елементів у Stories для залучення аудиторії. Це можливість додавати різноманітні інтерактивні елементи до історій, які публікуються на платформах соціальних медіа, таких як Instagram, Facebook, Snapchat та інші. Ці елементи сприяють активнішій взаємодії користувачів з контентом. Stories завжди залишаються потужним інструментом в маркетингу. Створення цікавих та емоційних історій допоможе брендам не тільки отримати увагу аудиторії, а і збудувати сильні зв'язки та знайти нових клієнтів.

Голосування (Polls): Схожі на опитування, але зазвичай мають більше ніж два варіанти відповідей. Користувачі можуть голосувати за свій улюблений варіант серед представлених.

Розміщення посилань (Swipe-Up): Деякі платформи, як Instagram, надають можливість додавати посилання до зовнішніх ресурсів прямо в історії. Користувачі можуть переходити за цими посиланнями, проводячи пальцем вгору по екрану.

Емоджі-опитування (Emoji Sliders): Користувачі можуть виражати свою думку за допомогою емоджі-слайдера, який дозволяє визначити, наскільки сильно вони підтримують або не підтримують певну ідею, продукт або подію.

Такі інтерактивні елементи допомагають залучити увагу аудиторії, збільшити залученість та взаємодію з публікаціями в сторіз, а також сприяють побудові спільноти в соціальних мережах.

7. Мікро-відео (micro-video) контент

Короткі відеоролики з високою динамікою та розважальним характером, які легко споживаються на мобільних пристроях. Вони зазвичай тривають від кількох секунд до однієї хвилини і створені з метою сприяти швидкому споживанню та залученню уваги аудиторії. Цей формат відео став популярним в соціальних мережах і додатках для мобільних пристроїв, таких як TikTok, Instagram Reels, Snapchat та інші.

Взаємодія: Мікро-відео контент сприяє взаємодії та спілкуванню між авторами та аудиторією. Глядачі можуть коментувати, лайкати, ділитися та реагувати на короткі відео, що створює активну взаємодію.

Маркетинговий потенціал: Мікро-відео контент широко використовується в маркетингових кампаніях для просування товарів, послуг та брендів. Він дозволяє компаніям привертати увагу аудиторії шляхом створення коротких та привабливих рекламних роликів.

Тренди та вірусність: Мікро-відео контент часто стає об'єктом вірусних трендів і викликає хвилі популярності через свою легкість споживання та здатність до швидкої поширення через соціальні мережі.

Такий формат є потужним інструментом в маркетингу, який дозволяє створювати привабливий та ефективний вміст для аудиторії в епоху коротких уваг.

8. Емоційний маркетинг

Використання аналізу емоцій користувачів для створення контенту, який спонукає до взаємодії та сприймається більш ефективно. Це стратегія маркетингу, яка спрямована на створення емоційного зв'язку з аудиторією для привертання уваги, викликання позитивних емоцій і відчуттів, а також сприяє створенню позитивного ставлення до бренду чи продукту.

Розуміння цільової аудиторії: Перший крок у емоційному маркетингу – це ретельне вивчення та розуміння цільової аудиторії. Необхідно знати їхні потреби, бажання, цінності та емоційні тригери, які впливають на їхні рішення.

Використання сторітелінгу: Створення цікавих історій і незабутніх персонажів допомагає створити емоційний зв'язок з аудиторією. Стратегія сторітелінгу дозволяє брендам розповідати історії, які викликають емоції та співчуття.

Робота з емоційними тригерами: Емоційні тригери – це ключові фактори, які викликають певні емоції у споживачів. Це можуть бути такі елементи, як сім'я, кохання, страх, досягнення тощо. Розуміння та використання цих тригерів допомагає підсилити емоційну реакцію аудиторії.

Емоційний маркетинг дозволяє брендам побудувати глибокий зв'язок з аудиторією та створити позитивне сприйняття бренду.

9. Експерименти з віртуальною реальністю (VR)

Використання VR-технологій для створення інтерактивних рекламних кампаній є одним зі способів впровадження віртуальної реальності в маркетингові стратегії. Цей підхід дозволяє брендам створювати надзвичайно привабливі та ефективні рекламні матеріали, які глибоко взаємодіють з аудиторією.

Інтерактивність: Одним з головних переваг використання VR в рекламних кампаніях є можливість взаємодії з контентом. Користувачі можуть активно взаємодіяти з об'єктами та середовищем, впливаючи на розвиток подій та відчуваючи себе частиною історії.

Персоналізація: VR також дозволяє створювати персоналізовані рекламні враження для кожного користувача. За допомогою відслідковування реакції користувача на різні елементи віртуального середовища, рекламні кампанії можуть адаптуватися до індивідуальних потреб та вподобань кожного користувача.

Широкі можливості створення контенту: Використання VR дозволяє рекламодавцям експериментувати з різноманітними форматами контенту, включаючи інтерактивні віртуальні тури, ігрові досвіди та багато іншого.

Використання VR для створення інтерактивних рекламних кампаній відкриває широкі можливості для створення захоплюючих та ефективних маркетингових матеріалів, які можуть привернути увагу аудиторії та підвищити свідомість про бренд.

10. Зростання впливу мікро-впливових (micro-influencers)

Цей метод, відомий як мікро-інфлюенс-маркетинг, передбачає співпрацю з впливовими особистостями, які мають невелику, але віддану аудиторію, щоб просувати продукти або послуги.

Визначення цільової аудиторії: Перш за все, маркетологи повинні чітко визначити свою цільову аудиторію та зрозуміти, які мікро-впливові особистості привернуть увагу саме цієї групи.

Пошук впливових особистостей: Після визначення цільової аудиторії маркетологи шукають впливових особистостей, які мають активність в цій ніші. Це можуть бути блогери, Ютубери, інстаграмери або власники веб-сайтів зі значною кількістю підписників, які активно взаємодіють з їх контентом.

Створення спільного контенту: Маркетологи спільно з впливовими особистостями створюють контент, який пропонується аудиторії. Це може бути рекламний пост, відеоогляд, участь в подкасті або інші формати, які сприяють приверненню уваги до продукту чи послуги.

Моніторинг результатів: Після запуску рекламної кампанії важливо відстежувати її результати. Маркетологи аналізують ефективність співпраці з впливовими особистостями за допомогою метрик, таких як кількість переглядів, підписників, лайків, коментарів, а також підвищення обсягів продажів або збільшення обігу на сайті.

Співпраця з невеликими впливовими особистостями може бути дуже ефективним способом просування продуктів чи послуг, особливо в нішах, де споживачі довіряють думці та рекомендаціям своїх улюблених особистостей.

Усі ці тренди відображають динаміку розвитку сучасного маркетингу у соціальних мережах і визначають ключові напрямки для успішних кампаній у 2024 році. Дотримуючись цих стратегій та постійно вдосконалюючи підходи до взаємодії з аудиторією, бренди матимуть унікальну можливість займати лідируючі позиції на ринку та забезпечувати стабільний розвиток свого бізнесу. Все це дозволить компаніям більш ефективно залучати і утримувати увагу своїх клієнтів, створюючи цікавий контент у соціальних мережах.

Адаптація до маркетингових тенденцій допомагає використовувати  всі можливості соціальних мереж, а впровадження їх у стратегію дозволяє знайти правильний зв’язок з цільовою аудиторією, підвищити лояльність до бренду та стимулювати розвиток бізнесу.

 

 
 

 

TradeMaster в соціальних мережах

 

З приводу розміщення новин пишіть на press@trademaster.com.ua

Коментарі

Ваш коментар буде першим.

Додати коментар

Ваше імя*


Захист від спаму

Повідомлення*