20 апреля 2018

Лідери логістики оптимістично налаштовані щодо оновлення доріг в Україні

Лідери логістики оптимістично налаштовані щодо оновлення доріг в Україні

2563

Цього року Нідерландська міжнародна логістична компанія Raben відзначає 15 років в Україні. Керуючий директор «Рабен Україна» Борис Хруслов розповів журналу "Бізнес Україна" про 15 років роботи в Україні та пояснив, чому він вважає, що нампрямок держави на оновлення сучасних доріг може вплинути як на логістичний сектор, так і на українську економіку в цілому.

Довідка ТМ:
Борис Хруслов - Управляючий Директор Рабен Україна з 2010 року. Має 25-річний досвід роботи в логістиці в різних компаніях, починаючи з позиції спеціаліста з продажу.

У цьому році Raben Group святкує 15 років в Україні. Що ви вважаєте найяскравішими змінами в українській логістичній галузі після того, як ви вийшли на ринок у 2003 році?

Минуло вже п'ятнадцять років з того часу, як ми вперше вийшли на український ринок. Ми побачили вражаюче економічне зростання. Відносно високі доходи дозволили більшій частині українського бізнес-сектору розробити певну внутрішню логістику протягом цього часу, але багато компаній розглядали це як "класну іграшку", а не як важливу частину бізнес-процесу.

Послуги логістичних провайдерів (3PL) були популярними серед іноземних компаній, проте багато місцевих компаніїй продовжували ігнорувати потенціал цих послуг через різні пострадянські забобони. Знадобилося багато часу та зусиль, щоб змінити цей архаїчний підхід до логістики.

Подальший економічний спад, що вразив країну після революційних подій 2013-14 років, нарешті спричинив трансформацію ставлення до логістики від "вантажного культу" 2000-х років до того, чим насправді є логістика.

Як Ваша клієнтська база розвинулася в Україні за ці 15 років?

Наш портфель логистічних послуг дозволяє обслуговувати фактично усі галузі. Проте основні наші клієнти – це ті, що потребують комплексного, багатофункціонального обслговування: FMCG, роздрібна торгівля та так звані білі товари (побутова техніка). На сьогодні,  ми підтримуємо партнерські стосунки з понад 1000 клієнтів. Наша перша десятка клієнтів - це всесвітньо відомі торговельні марки. Буде зайвим говорити про те, що для досягнення цього рівня взаємної довіри знадобились роки. Проте варто зазначити, що зростання кількості наших клієнтів протягом останніх років дещо уповільнилось. Причини такого уповільнення є очевидними - війна на сході країни та повільні темпи реформ після Майдану роблять Україну менш привабливою для міжнародних інвестицій.

Українські експортні компанії все більше дивляться за межі СНД, на європейські та світові ринки. Який вплив це мало на український логістичний сектор?

Найбільший ринок СНД для України раніше припадав на Росію, що становило 37% всього українського імпорту у 2013 році. Торговельні війни після політичного конфлікту між двома країнами зруйнували цю тенденцію і змусили українських виробників шукати альтернативи на Заході. Ми повинні бути реалістами і визнати, що для перерозподілу торговельних потоків країни на ринки ЄС знадобляться роки. Проте деякі історії успіху в цьому напрямку ми спостерігаємо вже сьогодні. Найкращий приклад, мабуть, це український кондитерський виробник «Рошен». Інший хороший приклад  - «Алуполь" – виробник алюмінію, що експортується до Польщі.

Україна наразі інвестує в безпрецедентну модернізацію дорожньої мережі країни. Який вплив це матиме на логістичну галузь в країні, і що це може означати для української економіки в цілому?

Якщо українська дорожня мережа справді буде відремонтована відповідно до публічних заяв міністра інфраструктури Володимира Омеляна, це матиме надзвичайний вплив на логістичний сектор та на всю українську економіку.

Перш за все, децентралізація національних автодоріг Укравтодору значно спростить процедури розподілу фінансування для вдосконалення інфраструктури. Це означає, що віднині за ремонт доріг у регіонах відповідатимуть місцеві органи влади. Така структура забезбечить бажаний рівень прозорості та буде ясно куди саме слід направляти майбутні скарги на погані дороги.

Згідно з існуючим графіком, цього року основні дороги, що ведуть до сусідніх з Україною держав ЄС, пройдуть капітальні ремонтні роботи. Це може значно покращити інвестиційний клімат в Україні, зробивши країну набагато привабливішою з точки зору транзитних маршрутів. До того ж, покращена дорожня мережа залучить інвестиції в основні адміністративні центри України. Відповідно, постане необхідність логістичним компаніям будувати все більше об'єктів  за  міжобласними маршрутами. Компанії зможуть запропонувати внутрішньому ринку більшу кількість маршрутів,  тим самим збільшивши його товарообіг. Як результат відбудеться зростання ВВП України.

Як, за вашими очікуваннями, діяльність Raben Group в Україні розвиватиметься протягом наступних п’ятироків ?

Ми у будь-якому разі продовжимо роботу в Україні. Я хочу вірити, що українська економіка незабаром стабілізується. Це дозволить нам активніше інвестувати в нові проекти. Я очікую, що через п'ять років логістична індустрія в Україні адаптується до зміненої торгової реальності, що модернізується так само стрімко, як і зростаючий сектор електронної комерції. З огляду на це, я бачу велике майбутнє для сектора послуг Fulfillment (комплексні логістичні рішення для інтернет-магазинів). Географія бізнес-концентрації також зміниться. Поступовий виїзд великого бізнесу з міських районів збільшиться через надмірну щільність, забруднення та жорстку конкуренцію. Це призведе до змін вимог до матеріально-технічного забезпечення: розширення дорожніх мереж, а також необхідність інвестицій в крос-докінгові операції, нові склади та технології. Попереду багато роботи і ми раді прийняти цей виклик.

Читайте также: Опыт покупателя: почему «последняя миля» заслуживает королевских почестей?

Портал о розничной и оптовой торговле TradeMaster.UA

КАЛЕНДАРЬ КОНФЕРЕНЦИЙ ТМ 2018

КАТАЛОГ КОМПАНИЙ ТМ

НОВОСТИ

СТАТЬИ

По поводу размещения Ваших материалов на портале пишите на press@trademaster.com.ua

Раздел: Логистика >

Теги:

Комментарии

Ваш комментарий будет первым.

Добавить комментарий

Ваше имя*


Защита от СПАМА

Сообщение*

Лучшие компании

Личности

Блоги