16 апреля 2021

Найбільших IT-гігантів офіційно звинуватили у монополізмі

Найбільших IT-гігантів офіційно звинуватили у монополізмі
1060

Юридичний комітет палати представників конгресу США схвалив звіт підкомітету з антимонопольної політики, в якому Amazon, Apple, Google і Facebook звинувачуються в монополізмі. Цей документ стає підставою для розробки законопроектів, що обмежують діяльність найбільших технологічних компаній країни, повідомляє TradeMaster.UA з посиланням на Bloomberg.

На підготовку звіту, який налічує 400 сторінок, пішло 16 місяців, в ході яких робоча група підкомітету провела інтерв'ю більш ніж з 240 учасниками ринку, прийняла показання 38 свідків, а також опрацювала понад мільйон документів, що стосуються розслідування. В результаті підкомітет прийшов до висновку, що велика четвірка американських техногігантів підриває конкуренцію на ринку, купуючи або видавлюючи з нього дрібних конкурентів.

Так, Amazon навмисно створює конфлікт інтересів, пропонуючи на одному сайті власну продукцію і товари сторонніх продавців, а також має доступ до їх даних, що може давати йому перевагу над конкурентами. Apple зайняла монополістичне становище на ринку завдяки установці власного програмного забезпечення на свої пристрої і не дає користувачам можливість встановлювати додатки з інших джерел.

Google користується своїм становищем в секторі пошукової реклами, а також змушує контрагентів надавати своїм програмам переваги на вироблених ними пристроях. А Facebook стала лідером на ринку соціальних мереж через активне поглинання конкурентів і розробку аналогів їх популярних сервісів. При цьому обвинувачені компанії заперечують будь-які порушення антимонопольного законодавства США.

У звіті також пропонуються заходи щодо обмеження монополізму техногігантів, від поділу компаній до заборони на ведення бізнесу в одній області. Крім того, пропонується провести реформу антимонопольного законодавства і розширити повноваження антимонопольних органів, щоб покласти край практиці угод по злиттю, поглинанню та скупки конкурентів.

Читайте також: Джек Ма збагатився на $2,3 млрд після рекордного штрафу Alibaba

 

Портал о розничной и оптовой торговле TradeMaster.UA 
 

 

TradeMaster в социальных сетях 

 

По поводу размещения Ваших материалов на портале пишите на press@trademaster.com.uaЭксклюзивные материалы TradeMaster.ua

Комментарии

Ваш комментарий будет первым.

Добавить комментарий

Ваше имя*


Защита от СПАМА

Сообщение*

Читайте также

Лучшие компании

 

Личности

Блоги