14 июня 2021

Санкції проти Білорусі порушать ланцюги постачання до ЄС

Санкції проти Білорусі порушать ланцюги постачання до ЄС
917

Ситуація, що складається навколо Білорусі, непокоїть вантажовідправників з Європи та Азії, експедиторські компанії, транспортних та логістичних операторів. Однак політична криза зайшла настільки далеко, що ніхто майже не сподівається, що проблеми будуть вирішені дуже швидко та просто, повідомляє TradeMaster.UA з посиланням на Logist.FM.

Наразі остаточно заборонені польоти над територією цієї країни через примусову посадку літака заради арешту білоруського опозиціонера. Але скидається на те, що цим справа не закінчиться.

На думку аналітиків, оскільки початкові санкції не призвели до жодного результату, ЄС може піти значно далі. У результаті сполучення може бути припинене також на інших видах транспорту. Але Білорусь за останні роки стала надто важливою транзитною територією.

Сама Білорусь не надто цікавить європейські компанії як ринок збуту для своєї продукції. Та це країна, яка забезпечує найближчий шлях постачання до незрівнянно більшого російського ринку. Крім того, Білорусь відтягнула на себе основну частину залізничних потягів, що забезпечували ланцюги постачання між ЄС та Китаєм на Новому Шовковому шляху. Коли їх планували, мало думали про політичні ризики.

Тепер, імовірно, доведеться перенаправляти транспортні потоки в обхід, як це вже відбувається з авіасполученням.

Зрештою, усе буде залежати від того, які саме санкції будуть виходити у наступних пакетах. Погано те, що логістика та європейське виробництво знову опинилися у стані, коли неможливо щось планувати навіть на найближче майбутнє. На сьогодні вірогідність того, що Білорусь як транзитна територія може зачинитися повністю така ж, як імовірність, що нічого по суті не зміниться.

Читайте також: ЄС виділить 85 млрд євро для відновлення транспортної галузі після пандемії

 

Портал о розничной и оптовой торговле TradeMaster.UA 
 

 

TradeMaster в социальных сетях 

По поводу размещения Ваших материалов на портале пишите на press@trademaster.com.ua

 Эксклюзивные материалы TradeMaster.ua

Комментарии

Ваш комментарий будет первым.

Добавить комментарий

Ваше имя*


Защита от СПАМА

Сообщение*

Читайте также