26 июля 2021

Батарейки, акумулятори та павербанки можна здати на переробку у «Сільпо»

Батарейки, акумулятори та павербанки можна здати на переробку у «Сільпо»
1312

«Сільпо» та проєкт «Батарейки, здавайтеся!» розпочали спільний збір батарейок для подальшої переробки на заводі GreenWEEE у Румунії. Відтепер гості мережі у більш ніж 300 супермаркетах по всій країні можуть здати на переробку використані батарейки, акумулятори від мобільних телефонів і ноутбуків та павербанки. Контейнери знаходяться на пакувальних столиках або біля баків для сортування сміття, повідомляє TradeMaster.UA з посиланням на прес-реліз компанії.

Переробку фінансує «Сільпо» спільно з брендами батарейок — GP Batteries, Panasonic, VARTA, Energizer, VIDEX та Camelion.

«Це найбільша колаборація брендів з усіх, які ми втілювали до цього моменту, і найбільш відповідальна. Магазини «Сільпо» мають широке покриття та знаходяться близько до домівок людей, а тому тут є можливість збирати багато батарейок», — розповідає команда «Батарейки, здавайтеся!».

Кожна людина може здати за 1 раз до 50 штук портативних батарейок чи акумуляторів ємністю до 7А/год наступних типів:

● пальчикові батарейки та акумуляторів від розмірів AAA до D, а також типу «крона»;

● батарейки-таблетки різних типів;

● акумулятори від мобільних телефонів та ноутбуків;

● павербанки.

Після збору в «Сільпо» батарейки потрапляють на ліцензований склад, звідки по накопиченню партії 20 тонн відправляються на переробку на завод GreenWEEE в Румунії, в рамках 3-сторонньої угоди з заводом, «Батарейки, здавайтеся!» та партнера-ліцензіата ТОВ «Екологічні інвестиції».

Батарейки упаковуються в спеціалізовану ADR тару, призначену для міжнародного перевезення небезпечних відходів, для їх доставки використовуються спеціально обладнані фури та водії, які мають дозвіл на перевезення таких вантажів.

Перш ніж потрапити на переробку, батарейки потрапляють на сортувальну лінію та сортуються на 8 типів відповідно до хімічного складу. Після цього частина батарейок – сольові, алкалінові та цинк-карбонові переробляються безпосередньо на GreenWEEE, з них добувають:

● сталь

● цинк-марганцевий концентрат (передається далі на пірометалургійне підприємство для

видобутку цинку, латуні, тощо)

● фракцію паперу/пластику (упаковка), яка згодом стає RDF (альтернативне паливо).

Решта батарейок – з вмістом кадмію, літію, ртуті тощо – після сортування відправляються на переробку на завод Accurec в Німеччині.

100% всієї маси батарейок повертається для корисного використання в виробництві нових товарів та речовин. Варто зазначити, всього 1 батарейка здатна забруднити важкими металами близько 16 кв. м землі, при цьому щорічно близько 3250 тонн батарейок (162.5 млн штук батарейок) імпортуються в Україну. Лише 4% з них вдалося зібрати та переробити надійно в Європі у 2020 році.

Щойно партія батарейок відправиться до заводу GreenWEEE і пройшла переробку, буде викладено звіт. Перший звіт заплановано на жовтень 2021 року.

Читайте також: «Сільпо» знову в топі кращих супермаркетів Європи

 

Портал о розничной и оптовой торговле TradeMaster.UA 
 

 

TradeMaster в социальных сетях 

По поводу размещения Ваших материалов на портале пишите на press@trademaster.com.uaЭксклюзивные материалы TradeMaster.ua

Комментарии

Ваш комментарий будет первым.

Добавить комментарий

Ваше имя*


Защита от СПАМА

Сообщение*

Читайте также