31 березня 2023

Adidas відкликав претензії до Black Lives Matter щодо товарного знаку

Adidas відкликав претензії до Black Lives Matter щодо товарного знаку
1297

27 березня стало відомо, що компанія-виробник спортивного одягу Adidas ініціювала розгляд щодо фонду Black Lives Matter Global Network Foundation (BLM), який раніше подав заявку на реєстрацію логотипу із трьома паралельними смугами жовтого кольору. Однак через два дні позовна вимога Adidas була відкликана без зазначення причин.  Про це повідомляє TradeMaster.UA з посиланням на PROfashion.

Спочатку в основі заперечень компанії лежало твердження про те, що споживачі, знайомі з товарами та послугами, які протягом тривалого часу асоціюються з трисмуговою емблемою Adidas, можуть невірно припустити, що продукція BLM походить з того ж джерела або що ці дві юрособи афілійовані один з одним, або взаємопов'язані якимось чином, або що Adidas спонсорує випуск таких товарів. Щоб уникнути плутанини, компанія просила заблокувати реєстрацію логотипу, на її думку, до ступеня змішування нагадує ключовий елемент брендингу Adidas. Додатковим доказом було те, що фонд планував, серед іншого, використовувати свій товарний знак на таких видах продукції, як сумки та одяг, а також для розвитку роздрібної торгівлі.

З боку BLM по лінії захисту просувалася позиція, згідно з якою знак із трьох смуг передбачалося застосовувати лише як складову частину зображення, а саме у вигляді фонового малюнка для напису, але не як окремий символ. Але ці аргументи до певного моменту не могли переконати Adidas.

Проте, на думку експертів у сфері права, цього разу репутаційні ризики все ж таки переважили прагнення компанії захистити свою інтелектуальну власність. Враховуючи роль, яку відіграють сьогодні у формуванні громадської думки соціальні мережі, вони дійшли висновку, що резонанс від розгляду міг бути дуже сильним і навряд чи склався б на користь Adidas.

Так чи інакше, але 29 березня 2023 року компанія Adidas через агентство Reuters поширила заяву, в якій повідомила про те, що збирається «якнайшвидше відкликати свою незгоду із заявкою на товарний знак Фонду Black Lives Matter Global Network Foundation», не пояснюючи причин такого. рішення. Також учасники ринку звертають увагу на той факт, що ці події розгорталися на тлі численних згадок Adidas у ЗМІ через припинення співпраці з Бейонсе через низькі продажі спільної колекції Ivy Park.

Восени минулого року спортивний гігант був змушений розірвати контракт із Каньє Вестом після його антисемітських висловлювань, що спричинило значні збитки. У січні 2023 року справу проти Adidas виграв американський бренд Thom Browne, який доказав право використовувати на своїй продукції чотири паралельні смуги.

Читайте також: Adidas звинуватив Black Lives Matter у порушенні прав на його трисмуговий логотип

 

 
 

 

TradeMaster в соціальних мережах

 

З приводу розміщення новин пишіть на press@trademaster.com.uaЕксклюзивні матеріали TradeMaster.ua

Коментарі

Ваш коментар буде першим.

Додати коментар

Ваше імя*


Захист від СПАМ

Сообщение*

Читайте також

Кращі компанії

Особи

Блоги