11 июня 2021

Студентам без досвіду готові платити 20 тисяч гривень, а менеджер — найпопулярніша професія для молоді

Студентам без досвіду готові платити 20 тисяч гривень, а менеджер — найпопулярніша професія для молоді

5138

З початком літнього сезону роботодавці стали активно шукати молодь на півтори тисячі позицій. Серед найпопулярніших професій: менеджери, продавці, кур’єри та касири. Середня зарплата для працівників без досвіду складає 13,5 тисяч гривень, а конкуренція — 8 претендентів на одну вакансію.

Аналітична служба OLX Робота дослідила ринок вакансій для молоді на початку канікул та визначила найзатребуваніші робітничі спеціальності.

Загалом роботодавці активно шукають молодь на більш як 60 спеціальностей, а середня зарплата коливається від 4 тисяч гривень (працівник АЗС) до 40 тисяч гривень (модельний бізнес).

Найпопулярніші 10 професій для молоді за кількістю оголошень та середня зарплата виглядають так:

  1. менеджер — 12,5 тис. грн/міс;
  2. оператор call-центра — 25 тис.;
  3. продавець — 8,6 тис;
  4. оператор — 15,5 тис;
  5. промоутер — 13,5 тис;
  6. адміністратор — 15 тис;
  7. помічник/підсобник — 9,5 тис;
  8. кур'єр — 12,6 тис;
  9. касир — 7,6 тис;

10. менеджер Instagram акаунту — 20 тис.

За даними OLX Робота, у порівнянні з літом минулого року середня зарплата працівників без досвіду зросла майже на 40% — з 8,2 тис. грн до 13,5 тис. грн на місяць. У менеджерів зарплата збільшилася з 10 тис. грн до 12 500, а у менеджерів Instagram акаунту — з 15 до 20 тис. грн на місяць.

В середньому конкуренція за місце досить висока — по 8 кандидатів на одну вакансію. Молодь частіше відгукується на вакансії промоутера — в середньому 18 кандидатів на одне місце. Висока конкуренція й серед бажаючих працювати підсобником та менеджером — 12 та 10 претендентів на одну пропозицію відповідно.

Найменше студенти хочуть працювати обвалювальниками м’яса — тут вже два роботодавці конкурують за одного працівника.

“Щоб перша робота принесла позитивні враження й реальний заробіток, молоді необхідно знати базові правила влаштування на роботу: не довіряйте надто привабливим пропозиціям, всі домовленості фіксуйте в письмовому вигляді та не погоджуйтеся на “зарплати у конвертах”. Трудове законодавство захищає робітників від таких ситуацій, як раптове звільнення без виплати зарплати, тому вимагайте офіційного працевлаштування. Не дивлячись на високу конкуренцію завжди можна знайти відповідальних роботодавців, а сама робота може з підробітку на канікули стати постійною роботою”, — пояснює керівниця напрямку OLX Робота Марія Абдулліна.

Довідка про компанію

OLX Робота — це онлайн-сервіс №1 для пошуку та розміщення вакансій у сегменті робітничих професій. Ресурс входить в трійку лідерів з пошуку персоналу в Україні. Кожного місяця рубрику OLX Робота відвідують 2,4 млн користувачів. Щодня оголошення на платформі розміщують 20 000 роботодавців. База сервісу налічує понад 50 000 актуальних пропозицій з працевлаштування. 13% всіх вакансій припадає на роботу за кордоном.

OLX — один із найбільших онлайн-бізнесів в Україні. Кожен другий український онлайн-користувач заходить на OLX мінімум раз на місяць.

OLX у 10 найбільш відвідуваних торговельних майданчиків світу. А мобільний додаток OLX встановлений на кожному третьому українському смартфоні і займає першу позицію в категорії "Купівлі" для IOS і Android за даними SimilarWeb.

 

Портал о розничной и оптовой торговле TradeMaster.UA 
 

 

TradeMaster в социальных сетях 

По поводу размещения Ваших материалов на портале пишите на press@trademaster.com.ua

Раздел: Персонал >

Теги:

Комментарии

Ваш комментарий будет первым.

Добавить комментарий

Ваше имя*


Защита от СПАМА

Сообщение*