22 октября 2021

Amazon звинуватили у використанні даних для просування власних товарів за рахунок інших продавців

Amazon звинуватили у використанні даних для просування власних товарів за рахунок інших продавців
1237

Журналістам видання Reuters стало відомо про те, що найбільший маркетплейс Amazon зловживає своїм юридичним статусом для отримання переваги над конкурентами - компанія аналізує лідерів продажів, копіює їх і продає дешевше під своєю власною торговою маркою, маніпулюючи при цьому з рекламним просуванням. Про це повідомляє TradeMaster.UA з посиланням на PROfashion.

Компанія відкидає звинувачення на свою адресу. У своєму розслідуванні журналісти посилаються на внутрішній документообіг Amazon, включаючи електронні листи, стратегічні документи та бізнес-плани, які підтверджують антимонопольні процеси рітейлера, зокрема, в Індії.

«Локальний продавець реалізовував килимки для мишок на $ 1500 на місяць. Потім продажі різко впали – виявилося, що Amazon почала продавати аналогічні килимки на 60% дешевше. У результаті індійцеві довелося закрити свій бізнес», - наводять приклад у виданні.

Менеджери, що відповідають за запуск нових брендів, аналізували перспективні ніші - зокрема, чоловічого одягу та товарів для дому. На основі аналізу внутрішніх даних платформи про перегляди, кліки та продажі, виявлялися товари-бестселери, за зразком яких виготовлялися копії.

Власні товари Amazon отримували додаткову перевагу одразу після запуску - вони з'являлися вгорі видачі по ключових запитах на сайті, завдяки чому самі вже ставали бестселерами. Найбільшої вразливості перед подібними схемами піддається саме індійський регіон присутності онлайн-рітейлера через слабке антимонопольне законодавство.

У свідченнях під присягою перед Конгресом США в 2020 році засновник Amazon Джефф Безос заявив, що політика компанії забороняє своїм співробітникам використовувати дані про окремих продавців у зовнішніх комерційних цілях.

Читайте також: Amazon відкриє власні магазини одягу у 2022 році

 

Портал о розничной и оптовой торговле TradeMaster.UA 
 

 

TradeMaster в социальных сетях 

По поводу размещения Ваших материалов на портале пишите на press@trademaster.com.uaЭксклюзивные материалы TradeMaster.ua

Комментарии

Ваш комментарий будет первым.

Добавить комментарий

Ваше имя*


Защита от СПАМА

Сообщение*

Читайте также

Лучшие компании

 

Личности

Блоги