03 квітня 2024

Google видалить мільярди записів із персональними даними користувачів

Google видалить мільярди записів із персональними даними користувачів
245

Американська компанія Google погодилася видалити мільярди записів, що містять особисту інформацію про більш ніж 136 млн жителів США, які використовують її веб-браузер Chrome. Про це повідомляє TradeMaster.UA з посиланням на TheAssociated Press.

Компанія знищить дані у рамках судового розгляду. Проти Google було подано колективний позов зі звинуваченням у незаконному стеженні за користувачами. Зокрема, у відстеження в браузері Chrome інтернет-активності користувачів, навіть коли вони перебували в режимі «Інкогніто».

Позовна заява на $5 млрд до Google зі скаргою на порушення недоторканності приватного життя була подана ще у червні 2020 року. Але адвокати компанії кілька разів вимагали відстрочення судового розгляду.

У серпні 2023 року суд відхилив прохання Google про припинення справи. До кінця року тривали переговори щодо врегулювання конфлікту. У грудні 2023 року Google та адвокати позивачів заявили, що суперечка вирішена. У зв'язку з цим суд відклав судове засідання щодо позову, яке було заплановано на 5 лютого 2024 року. Тоді наголошувалося, що сторони мають намір укласти офіційну мирову угоду для схвалення судом.

Угода вимагає від Google видалити мільярди особистих записів, що зберігаються в його центрах обробки даних, і ширше розкривати інформацію про конфіденційність опції «Інкогніто» у Chrome, коли її активовано. Це також запроваджує інші заходи контролю, спрямовані на обмеження збирання особистої інформації Google.

Видання зазначає, що умови угоди було розкрито 1 квітня. Суд має затвердити документ під час слухання, призначеного на 30 липня 2024 року. За цією угодою позивачі не отримують жодних виплат.

У Google наголосили, що завжди вважали цей судовий процес «необґрунтованим» та раді його врегулювати. У компанії пояснили, що від неї потрібно лише «видалити старі персональні технічні дані, які ніколи не були пов'язані з конкретною особою і ніколи не використовувалися для будь-якої форми персоналізації».

 

 
 

 

TradeMaster в соціальних мережах

 

З приводу розміщення новин пишіть на press@trademaster.com.uaЕксклюзивні матеріали TradeMaster.ua

Коментарі

Ваш коментар буде першим.

Додати коментар

Ваше імя*


Захист від СПАМ

Сообщение*

Читайте також