15 травня 2024

Глобальний ринок контейнерів починає лихоманити

Глобальний ринок контейнерів починає лихоманити
285

Нинішній рік принесе чимало перемін та створить нові виклики для учасників глобального ринку контейнерів, повідомляє Log24.pl. За словами фахівців, зараз існує забагато факторів ризику, які можуть вкрай негативно вплинути на даний сектор світової логістики. Серед іншого, дужа важко прогнозувати обсяги перевезень та подальшу динаміку цін. Про це повідомляє TradeMaster.UA з посиланням на Logist.FM.

У 2023 році ціни на морські контейнерні перевезення впали майже на 60% за довгостроковими контрактами на світовому рівні. У деяких випадках, наприклад, на трансатлантичному шляху до східного узбережжя США, падіння досягало 80%. Це стосується як коротких, так і довгих маршрутів.

Водночас стабільно зростали транспортні витрати. Найбільш яскравим прикладом поки що залишається криза у Червоному морі, про наслідки якої уже всі знають. Але нікому не відомо, що може трапитися уже завтра?

Також експерти нагадують, що у 2024 році запроваджено систему торгівлі викидами ЄС (EU ETS). В результаті судновласники зіткнулися з більш суворим застосуванням ІМО вуглецевого індексу (CII), ніж раніше. А це – ще один елемент, який сприяє збільшенню операційних витрат.

Отже, виникає об’єктивна потреба збільшувати кількість додаткових доплат для клієнтів, хоча самі тарифи час від часу падають донизу. Якщо клієнти не погодяться переглядати контракти та стримуватимуть запровадження цих інструментів для компенсації витрат на контейнерних лініях, вони неодмінно зіткнуться з бажанням судновласників економити на всьому та за будь-яких обставин, не зважаючи на наслідки.

Ринок уже не раз опинявся у такому становищі, нагадує Юстус Генріх, керівник глобальних продуктів Marine Hull у Allianz Global Corporate & Specialty. Під час попередніх спадів власники суден та контейнерів стрімко зменшували обсяги інвестиції в обслуговування. Пізніше це лише збільшило розміри збитків і у тих, хто надавав тару та здійснював перевезення, і у їх замовників. Адже неймовірно збільшилася кількість нештатних випадків, коли вантаж втрачали або пошкоджували в дорозі. Відтак і кількість господарських спорів з претензіями на компенсацію завданих збитків також зростала. З іншого боку, у ситуації, що склалася, усім учасниками ринку варто звикати до думки, що збої у ланцюгах постачання стають нормою.

 

 
 

 

TradeMaster в соціальних мережах

 

З приводу розміщення новин пишіть на press@trademaster.com.uaЕксклюзивні матеріали TradeMaster.ua

Коментарі

Ваш коментар буде першим.

Додати коментар

Ваше імя*


Захист від СПАМ

Сообщение*

Читайте також