12 червня 2024

У ЄС хочуть розширити заборону на продовольство з Росії та Білорусі

У ЄС хочуть розширити заборону на продовольство з Росії та Білорусі
312

Європейський Союз з 1 липня вводить заборонні тарифи на імпорт з Росії та Білорусі сільськогосподарських товарів, серед яких насіння соняшнику, пшениця, кукурудза, сушений горох та похідні товари, а також кормова продукція. Про це повідомляє TradeMaster.UA з посиланням на AgroPortal.

Розмір мита може становити до €95 за тонну, повідомила аналітик олійного ринку «УкрАгроКонсалт» Світлана Купрєєва.

За її словами, зараз ведеться обговорення введення аналогічних заходів щодо будь-яких інших продовольчих продуктів з Росії та Білорусі.

«Розмір мита фактично закриє доступ російської продукції на європейський ринок. Серед олійної групи для ЄС традиційно найбільш значущими є ріпаковий та соняшниковий шрот, частка яких в загальному імпорті поточного сезону (станом на 28 травня 2024 року) складає 41% та 26% відповідно», — уточнила фахівець.

З боку Росії експорт до ЄС усіх видів шротів, за її даними, займає вагому частку в загальному експорті: соняшниковий шрот — 42%, соєвий — 37%, ріпаковий — 65%.

«Кожна зі сторін буде вимушена вирішувати це питання та шукати альтернативні джерела закриття потреби в шроті для ЄС та ринків збуту для Росії. Ця заборона може стати фактором підтримки цін на європейських ринках та, навпаки, зниження цін внутрішньої торгівлі в Росії», — пояснила Світлана Купрєєва.

 

 
 

 

TradeMaster в соціальних мережах

 

З приводу розміщення новин пишіть на press@trademaster.com.uaЕксклюзивні матеріали TradeMaster.ua

Коментарі

Ваш коментар буде першим.

Додати коментар

Ваше імя*


Захист від СПАМ

Сообщение*

Читайте також