Заворушення в Бангладеш загрожують постачанням одягу H&M, Uniqlo та Zara
Заворушення в Бангладеш можуть торкнутися найбільших світових ритейлерів одягу та взуття, від H&M до Zara, повідомляє TradeMaster.UA з посиланням на Reuters. На місцевих фабриках відшиваються колекції для багатьох компаній, і вони можуть зіткнутися із затримками у постачанні під час святкового сезону.
Наприкінці липня в країні розпочалися протести проти системи квот на державні посади. До 4 серпня в них загинуло кілька сотень людей. 5 серпня прем'єр-міністр Бангладеш та лідер партії «Авамі ліг» Шейх Хасіна пішла у відставку і залишила країну. Президент Бангладеш Шахабуддін Чуппу після втечі прем'єрки вирішив розпустити парламент для створення тимчасового кабінету міністрів.
Швейні фабрики в країні було закрито на невизначений термін. За даними Асоціації виробників та експортерів одягу Бангладеш (BGMEA), на частку швейної промисловості припадає 83% від усієї експортної виручки країни.
Бангладеш був третім за величиною експортером одягу у світі минулого року, після Китаю та Євросоюзу, згідно з даними Світової організації торгівлі. Країна експортувала одяг на суму $38,4 млрд 2023 р.
Шведський ритейлер H&M працював приблизно з 1000 фабриками Бангладеш. Компанія 5 серпня заявила, що стурбована занепокоєнням через події в країні. У ритейлера Zara, що входить в іспанську групу Inditex, в країні знаходиться один з 12 виробничих кластерів, де відшивається одяг. Компанія відмовилася коментувати вплив політичних заворушень на її бізнес. Власник бренду Uniqlo – японська компанія Fast Fashion працює у 29 фабриках у Бангладеш.
Ситуація може торкнутися також американської VF Corporation — власника брендів Vans та The North Face, яка має 49 фабрик у країні. У виробника джинсового одягу Levi Strauss у країні налічується 33 об'єкти. Також у країні виробляється одяг берндів Calvin Klein, Wrangler, Marks & Spencer, Hugo Boss та ін. З фабриками країни співпрацюють найбільші російські fashion-ритейлери Gloria Jeans та Melon Fashion Group (бренди Sela, Befree, Zarina).
Минулого листопаду в Бангладеш також стався страйк швачок, який призвів до закриття 500 фабрик. Протестувальники вимагали підвищити їм зарплату. Мінімальна оплата праці у швейній індустрії в Бангладеш складала $75 доларів на місяць, учасники протестів вимагали, щоб її підвищили втричі.
З приводу розміщення новин пишіть на press@trademaster.com.ua
Ексклюзивні матеріали TradeMaster.ua
Раздел: > Новости за рубежем
Теги: новини економіки, виробництво одягу, фешн ритейл, протести в бангладеш
Коментарі
Ваш коментар буде першим.Додати коментар