Як обрати та налаштувати CRM-систему для логістичного бізнесу, щоб оптимізувати час та витрати
Логістичний бізнес, як і будь-який інший, потребує ретельного налагодження зв’язків з клієнтами. Зв’язки між замовниками, підрядниками, партнерами та іншими посадами буває важко поєднувати та відстежувати. На щастя, з цим допомагають CRM-системи. Всі вони мають різне спрямування, що дозволяє закривати потреби всіх можливих бізнесів.
Компанія ItUa займається створенням CRM-систем вже понад 18 років та має понад 1000 успішних кейсів. У своєму інтерв’ю з Європейською Асоціацією програмної інженерії експерти компанії поділилися особливостями роботи CRM для логістичних бізнесів.
Які існують види CRM-систем?
Існує декілька основних видів систем, що відрізняються за призначенням. Основними з них є такі:
- Операційні — спрощують операційну сторону роботи, автоматизуючи процеси, організовуючи клієнтську базу та контролюючи роботу співробітників.
- Аналітичні — приділяють увагу аналізу зібраних даних, що дозволяє сегментувати базу, визначати рентабельність і прогнозувати ефективність маркетингових стратегій.
- Колабораційні — розробляються за участі споживачів через різні канали зв'язку, як-от інтернет-портали, телефонія та особисті контакти.
- Комбіновані — поєднують автоматизацію процесів і аналітичні можливості, забезпечуючи зручність роботи.
Також вони поділяються за розміщенням на дві категорії:
- Хмарні — розміщуються на віддалених серверах і доступні через мережу Інтернет, що зменшує витрати та робить їх доступними для різних компаній.
- Локальні — працюють на власних серверах компанії, що може бути витратним, особливо для великих компаній.
Найбільш універсальним рішенням є комбіновані хмарні CRM-системи, що дозволяють знаходити оптимальні рішення, поєднувати різні задачі, при цьому зберігаючи ресурси компанії.
В чому особливість CRM для логістичних бізнесів?
Логістичне спрямування включає перевезення різноманітними видами транспорту: залізничним, авто-, авіа-, морським, консолідованим та мультимодальним. Кожен вид має свою специфіку у взаємодії ланцюгів від отримання заявки до фактичного доставлення. Це включає взаємодію багатьох фахівців, включаючи власників, водіїв, менеджерів, бухгалтерів, експедиторів та інших.
Основними складовими функціоналу логістичної CRM-системи є:
- Єдиний реєстр всіх замовників, автоперевізників та автопарку;
- Калькуляція замовлень з урахуванням маржинальності, податків та вартості рейсу;
- Звітність та аналітика зібрані в одному місці;
- Інтеграції з будь-якими обліковими системами та автоматизація документообігу;
- Навігація, відстеження вантажу та актуальних термінів доставки;
- Контроль та управління системою з додатка;
- Транспортyе та інвентарне обслуговування;
- Управління трудовими ресурсами.
Як функціонал системи залежить від кожної посади?
У всіх посад логістичної галузі великий перелік потреб та труднощів, проте правильно налаштована CRM-система може розв’язати всі проблеми. Відштовхуватися слід від спеціалізації компанії та потреб працівників, наприклад:
- Керівник може контролювати трудові ресурси, формувати звітність та аналітику, зберігати контакти всіх клієнтів та підрядників в одному місці, які не зникнуть після звільнення менеджера.
- Логіст має в одному застосунку всю логістичну систему, автоматично формує документи, робить калькуляцію замовлень з урахуванням різних видів податку, має єдиний реєстр всіх замовників, автоперевізників та автопарку, а також може працювати з будь-якого куточка світу.
- Експедитор може автоматично генерувати документи, інтегрувати облікові системи, зберігати єдину базу клієнтів, з можливістю завантаження файлової інформації, коментарів та контактних осіб.
- Бухгалтер легко зробить інтеграцію з обліковою системою, та має можливість швидко формувати нові документи в 1 клік.
З оптимізацією яких задач може допомогти CRM-система?
В першу чергу, CRM дозволяє мінімізувати рутинні процеси. Оптимізація робочого часу за допомогою автоматизації CRM може бути ефективною через прискорення обробки даних, автоматичні повідомлення та сповіщення, розкладання завдань, інтеграцію з іншими інструментами, аналіз даних та звітність, використання шаблонів та персоналізацію.
Які інструменти дозволяють автоматизувати CRM-систему?
Налаштована CRM-система вже може містити необхідний перелік інструментів, які автоматизують певні процеси та покращать продуктивність. Зокрема, може стати в пригоді такий перелік інструментів на базі штучного інтелекту:
1. IBM Watson. Платформа з різноманітними AI-інструментами, як-от аналітика та розуміння мови, що можна інтегрувати в CRM для поліпшення процесів та аналізу даних клієнтів.
2. Salesforce Einstein. Вбудована в Salesforce CRM платформа AI, яка надає функції прогнозування, аналітики та автоматизації для покращення продуктивності та результатів роботи.
3. Microsoft Dynamics 365 AI. Платформа AI, інтегрована з Microsoft Dynamics 365 CRM, з функціями аналізу даних клієнтів та автоматизації продажів.
4. Zoho CRM Plus with Zia. Інтелектуальний асистент Zoho, що використовує AI для надання рекомендацій та аналізу даних клієнтів для кращого управління відносинами з клієнтами.
5. Oracle Adaptive Intelligence. Платформа AI від Oracle, що допомагає в персоналізованому маркетингу та аналізі клієнтських даних в CRM.
Правильно налаштована CRM-система може легко допомогти компанії знизити вартість певних операцій, мінімізувати людський фактор, підвищити швидкість доставки, збільшити обсяги постачання, максимізувати продуктивність, спростити ланцюжок постачання та оптимізувати багато інших рутинних задач.
З приводу розміщення новин пишіть на press@trademaster.com.ua
Раздел: Статті >
Теги: новини логістики, день логіста, інновації в логістиці, автоматизація логістики
Коментарі
Ваш коментар буде першим.Додати коментар