26 лютого 2024

У Північній Америці катастрофічно впали обсяги замовлень промислових роботів

У Північній Америці катастрофічно впали обсяги замовлень промислових роботів
360

Продажі промислових роботів у Північній Америці впали одразу на 30% у минулому, 2023 році. Про це повідомили в Асоціації розвитку автоматизації США. За словами фахівців, основною причиною цієї негативної тенденції стала стагнація економіки. Про це повідомляє TradeMaster.UA з посиланням на Logist.FM.

Проте суттєве зменшення продажів роботизованого обладнання для промисловості та логістики відбулося після кількох років неймовірного зростання у даному секторі, уточнили експерти.

Так, минулого року компанії з Північної Америки придбали 31 159 роботів. У 2022 році – 44 196 роботів, у 2021-му – 39 708. А у 2023 році найбільше впали продажі виробникам автомобілів – на 34%. Загальне зменшення попиту в інших галузях становило у середньому 25%.

Як пояснив президент A3 Джефф Бернстайн, повернення до більш типових обсягів продажів роботів після останніх двох рекордних років, ймовірно, спричинили дві основні проблеми. Перша пов’язана з підвищенням процентних ставок та деяким уповільненням розвитку економіки США. Друга – це неймовірна кількість роботів, які потрапили на підприємства у попередньому, 2022 році.

Під час пандемії продажі промислових роботів зростали шаленими темпами, оскільки роботодавці прагнули задовольнити підвищений попит у складних умовах найму, вважають експерти. Але потім проблеми, пов’язані з пандемією, відступили. Натомість промислові та логістичні компанії опинилися у стані більшої невизначеності та мусили працювати в умовах зменшення обсягів інвестицій.

У 2023 році ми побачили навіть меншу кількість нових розподільчих центрів, хоча уся галузь логістики продовжувала швидко рухатися вперед, зауважив Бернштейн. А справи у промисловому секторі йшли гірше, тож чи варто було очікувати іншого результату?

Таким чином, 2023 рік можна сприймати як час закінчення буму на цьому ринку. Хоча, можна побачити суттєву зміну у структурі попиту. Якщо ще у минулому десятиліття головними замовниками промислових роботів були автовиробники, тепер вони замовляють стільки ж новітньої техніки, скільки усі інші. Це означає, що надалі типового промислового робота вже не можна буде сприймати як чудовий автономний маніпулятор, що без участі людини швидко збирає нове авто на конвеєрі. Зараз сфера застосування такої техніки значно розширилася, що змінює у перспективі структуру попиту та пропозиції.

 

 
 

 

TradeMaster в соціальних мережах

 

З приводу розміщення новин пишіть на press@trademaster.com.uaЕксклюзивні матеріали TradeMaster.ua

Коментарі

Ваш коментар буде першим.

Додати коментар

Ваше імя*


Захист від СПАМ

Сообщение*

Читайте також