19 октября 2021

Японські вчені виростили в лабораторії яловичину вагю

Японські вчені виростили в лабораторії  яловичину вагю
1105

Відома в Японії яловичина вагю, делікатес, вартість якого в деяких провідних ресторанах може сягати більше 200 доларів за фунт, може стати набагато доступнішою у вигляді копії, вирощеної в лабораторії. Про це повідомляє TradeMaster.UA з посиланням на ESM Magazine.

Японські вчені стверджують, що їм вдалося відтворити вагю, відому своєю жирною мармуровістю, у лабораторії.

Яловичина вагю походить від породи чорної худоби, вирощеної в районі Кобе в Західній Японії.

Дослідники з Університету Осаки на чолі з Мічією Мацусакі використовували тривимірні біопринтери та стовбурові клітини великої рогатої худоби, щоб відтворити характерну мармуровість вагю у твердому шматку, схожому на стейк.

Наразі на вироблення кубічного сантиметра м’яса потрібно близько трьох-чотирьох тижнів, тому поки зарано вести мову про появу такої яловичини на полицях крамниць. Але з підвищенням техніки та ефективності цей метод може стати в нагоді.

«Якщо ми зможемо швидко виробляти багато м'яса з кількох клітин, є ймовірність, що ми зможемо краще реагувати на проблеми дефіциту їжі та білків у майбутньому», - сказав Мацусакі.

Екологічні та етичні проблеми навколо м’ясної промисловості викликали інтерес до овочевих альтернатив та вироблених у лабораторних умовах продуктів.

Це стимулювало значне зростання розробників реальних альтернатив м’ясу, включаючи виробника бургерів на рослинній основі Impossible Foods Inc., який готується до публічного розміщення акцій, яке може перевищити 10 мільярдів доларів, кажуть джерела.

Мацусакі сказав, що методи біодруку та культивування, розроблені у його лабораторії, також можуть мати застосування в медицині – зокрема в заміні пошкоджених м’язів людини.

Зараз для виробництва одного грама лабораторно вирощеного вагю потрібно близько 10 000 ієн (89,40 доларів США).

 

Портал о розничной и оптовой торговле TradeMaster.UA 
 

 

TradeMaster в социальных сетях 

По поводу размещения Ваших материалов на портале пишите на press@trademaster.com.uaЭксклюзивные материалы TradeMaster.ua

Комментарии

Ваш комментарий будет первым.

Добавить комментарий

Ваше имя*


Защита от СПАМА

Сообщение*

Читайте также

Лучшие компании

 

Личности

Блоги