05 ноября 2021

IKEA попередила про підвищення цін

IKEA попередила про підвищення цін
1253

Ще одне свідчення того, що логістична криза надовго: найбільший у світі меблевий рітейлер IKEA попередив про підвищення цін в очікуванні погіршення ситуації з цінами постачальників та термінами постачання у 2022 році. Про це повідомляє TradeMaster.UA з посиланням на Financial Times.

Про те, що IKEA не очікує покращень, розповів фіндиректор Inter IKEA (власник бренду та керуючий франшизою) Мартін Вандам. «Наступного фінансового року [по серпень 2022-го] ми продовжуємо орієнтуватися на проблеми у постачальників, зростання цін сировини та енергії, — вважає він. — Наступний рік не буде легшим за 2021-й, він буде важчим… все це сильно з'їдає нашу рентабельність».

У 2021 фінансовому році Inter IKEA знизила прибуток на 17%, до 1,4 млрд євро, при цьому продажі в системі франчайзі та онлайн зросли на 6%, до рекордних 41,9 млрд євро.

Валова рентабельність знизилася з 15,8% до 13%, причому мережа витратила 250 млн євро спеціально на резервування ланцюжків постачання. Не допомогло і випереджаюче зростання онлайн-продажів (на 75%): в інтернеті майже виключено один з основних драйверів виручки фізичних магазинів — імпульсивні покупки.

За словами Вандама, мережа хотіла б взяти підвищення цін на себе, але вже не може цього робити. На скільки зростуть ціни, поки що не визначено, але підвищення буде першим з 2019 року.

Читайте також: Власник IKEA відзвітував за 2021 рік: перші моли в Китаї, плюс 1000 магазинів і €6,6 млрд виручки

 

Портал о розничной и оптовой торговле TradeMaster.UA 
 

 

TradeMaster в социальных сетях 

По поводу размещения Ваших материалов на портале пишите на press@trademaster.com.uaЭксклюзивные материалы TradeMaster.ua

Комментарии

Ваш комментарий будет первым.

Добавить комментарий

Ваше имя*


Защита от СПАМА

Сообщение*

Читайте также

Лучшие компании

 

Личности

Блоги