23 квітня 2024

Amazon продаватиме технологію «розумних» продуктових візків стороннім магазинам

Amazon продаватиме технологію «розумних» продуктових візків стороннім магазинам
263

Amazon збирається продавати свої «розумні» продуктові візки (Dash Cart) іншим ритейлерам. Компанія, ймовірно, зробить із цієї технології сервіс, повідомляє TradeMaster.UA з посиланням на CNBC.

Зараз кілька магазинів Price Chopper та McKeever's Market у Канзасі вже тестують «розумні» візки.

Перші «розумні» візки Amazon почав тестувати у 2020 р. у своїх супермаркетах Fresh та деяких магазинах мережі Whole Foods Market (її Amazon купив у 2017 р.). Такі візки за допомогою комп'ютерного зору та датчиків упізнають товари, які покупець поклав у них, та підраховують їхню загальну вартість.

З 2018 р. Amazon також впроваджував іншу передову технологію - Just Walk Out, яка дозволяла просто взяти товар і вийти з магазину, а оплата списалася б з рахунку автоматично. Вона заснована на камерах та датчиках на полицях, які фіксували, які товари брав покупець. Цю технологію Amazon також продавав стороннім ритейлерам.

У березні Amazon повідомив, що згорне технологію Just Walk Out у магазинах у США. Деякі ЗМІ заявляли, що причина полягає в тому, що за штучним інтелектом насправді стояло понад тисячу віддалених співробітників з Індії. Вони переглядали відеозаписи, складали списки покупок та пробивали чеки. За даними The Information, у 2022 р. люди перевіряли 700 із 1000 продажів через Just Walk Out. Метою Amazon при цьому було менше 50 перевірок на 1000 покупок.

Інтернет-гігант заявив, що люди справді переглядали відео, але набагато рідше, ніж твердять ЗМІ. Робили це для того, щоб навчати технології, заявили в Amazon. «Це не відрізняється від будь-якої іншої системи зі штучним інтелектом, що вимагає підвищеної точності, а значить перевіряється живими людьми», - написав віцепрезидент Amazon Web Services Applications Діліп Кумар у блозі Amazon на початку квітня. На початку квітня компанія також повідомила, що скоротить кількість співробітників у командах, які відповідали за розробку Just Walk Out, «розумних» візків та інших технологій для ритейлу.

Читайте також: Amazon таємно відправляла співробітників у компанії-конкуренти для збору інформації

 

 
 

 

TradeMaster в соціальних мережах

 

З приводу розміщення новин пишіть на press@trademaster.com.uaЕксклюзивні матеріали TradeMaster.ua

Коментарі

Ваш коментар буде першим.

Додати коментар

Ваше імя*


Захист від СПАМ

Сообщение*

Читайте також