У США розробляють аналог «Оземпіка» для товстих тварин
Американський стартап Okava Pharmaceuticals та фармацевтична компанія Vivani Medical розробляють імплант, за допомогою якого можна буде вилікувати свійських тварин від ожиріння, повідомляє TradeMaster.UA з посиланням на Bloomberg. Він діятиме на основі пептиду GLP-1 — ця речовина, що діє, використовується в «Оземпіку» та інших ліках, які призначають людям, які страждають від діабету II типу та ожиріння.
Під час тестів імплант допоміг кішкам з ожирінням схуднути щонайменше на 5% за 112 днів. «Ожиріння у кішок може призвести до діабету, захворювань серця і, зрештою, до скорочення тривалості життя. Це одна із найсерйозніших проблем у ветеринарії», - сказав виконавчий директор Okava Pharmaceuticals Майкл Клоцман. За його словами, зараз компанія вивчає, наскільки добре GLP-1 всмоктується в організм тварин через імплант.
У 2022 р. надмірну вагу або ожиріння діагностували приблизно у 60% домашніх кішок і собак у США, наводить Bloomberg дані опитування Асоціації з профілактики ожиріння домашніх тварин. Причому раніше в країні існували ліки для зниження ваги собак. У 2007 р. такий препарат випустила Pfizer, але незабаром його зняли з продажу через відсутність попиту. Компанія пояснила це тим, що власники домашніх тварин «не сприймають ожиріння вихованців як захворювання, яке потребує лікування».
Є й інші спроби створити новий препарат для зниження ваги домашніх тварин, пише Bloomberg. Цим займається компанія Better Choice, яка випускає корм для вихованців. Нещодавно вона купила науково-дослідну компанію Aimia Pet Healthco, щоб разом розробити ласощі, в яких утримуватиметься GLP-1. На розробку планується витратити близько $1,5 млн.
Деякі фахівці ставляться скептично до подібних розмов. Ветеринар зі штату Массачусетс Жанна Фікочелло в розмові з Bloomberg сказала, що воліє традиційні методи зниження ваги у тварин: дієти та фізичне навантаження.
Спроби компаній створити ліки для схуднення для вихованців викликають суперечки, хто винен у тому, що тварина набрала вагу. "Вихованець не відкриває банку або контейнер з кормом", - говорить Джордж Фейхі-молодший, почесний професор тваринництва в Університеті Іллінойсу. "Власник годує вихованця занадто багато - і це джерело проблеми", - упевнений він.
З приводу розміщення новин пишіть на press@trademaster.com.ua
Ексклюзивні матеріали TradeMaster.ua
Раздел: > Новости за рубежем
Коментарі
Ваш коментар буде першим.Додати коментар