10 липня 2024

Перший контейнеровоз після початку повномасштабної війни прибув до Одеси

Перший контейнеровоз після початку повномасштабної війни прибув до Одеси
202

Контейнеровоз Levante F, що належить одному з найбільших світових морських перевізників Mediterranean Shipping Co. (MSC), здійснив довгоочікуваний захід в порт Одеси 7 липня. Про це повідомляє TradeMaster.UA з посиланням на Logist.FM.

Судно Levante F під прапором Панами прибуло до Контейнерного терміналу Одеса (КТО) компанії HHLA з грузинського порту Поті. Судно стало символом відновлення контейнерного перевезення вантажів морем, які були значно порушені через воєнні дії.

Зазначимо, що у випадку з заходом Levante F вперше з початку повномасштабної війни йдеться по справжній великий контейнеровоз, а не про фідерні перевезення контейнерів. Цікаво, що цей захід був запланований ще на початку червня, але черезнизку відкладень судно так і не могло дістатися Одеси. Спочатку планувалося, що контейнеровоз прибуде 19 червня, потім дату змінили на 21 червня.

Очікується, що відновлення регулярних контейнерних перевезень сприятиме пожвавленню економічної активності в регіоні, зокрема в агропромисловому секторі, який залежить від експорту продукції через морські порти.

Варто нагадати, що напередодні, в кінці червня, найбільша контейнерна компанія світу MSC оголосила про скасування своїх рейсів до порту Одеса, починаючи з першого запланованого суднозаходу після початку повномасштабного вторгнення. Таке рішення було прийнято через серйозні корупційні проблеми на українській митниці. Про це повідомила Асоціація Міжнародних Експедиторів України – АМЕУ.

З 20 червня контейнерний оператор MSC відмовився від заходів до порту Одеса через серйозні корупційні проблеми на українській митниці.

Вантажі, особливо сільськогосподарська продукція, піддавались невиправдано тривалим митним перевіркам, що затягувало процес оформлення на невизначений термін. Затримки на митниці призводили до блокування контейнерів і збільшення витрат на зберігання та демередж, які могли досягати 2-3 тисяч доларів за одиницю. Такі затримки робили невигідним запуск регулярного контейнерного сервісу до портів Великої Одеси.

 

 
 

 

TradeMaster в соціальних мережах

 

З приводу розміщення новин пишіть на press@trademaster.com.uaЕксклюзивні матеріали TradeMaster.ua

Коментарі

Ваш коментар буде першим.

Додати коментар

Ваше імя*


Захист від СПАМ

Сообщение*

Читайте також