24 февраля 2021

Брексіт фактично зупинив імпорт джину та віскі з Великобританії

Брексіт фактично зупинив імпорт джину та віскі з Великобританії
891

З початку Брексіту виробникам віскі та джина з Великобританії стало особливо важко експортувати свою продукцію до ЄС. Причина дуже проста - системи акцизного збору більше не пов’язані, а це означає, що всі товари застрягли на складах до завершення формальностей, повідомляє TradeMaster.UA з посиланням на RetailDetail.

Голландська газета Het Financieele Dagblad розповіла історію кількох британських лікеро-горілчаних заводів. Біда, з якою стикаються, зокрема, менші гравці, - саме та, про яку їх попереджали напередодні 1 січня цього року. Стало зрозуміло, що слід було бути обережними, замовляючи замовлення в британських веб-магазинах.

Особливо це стосується товарів, що підлягають акцизному податку: проблеми - і пляшки на складах - накопичуються. Теоретично міжнародна торгівля цими товарами підлягає призупиненню дії акцизного податку доти, доки продукція не досягне кінцевих споживачів на ринку. Коли Великобританія все ще була частиною ЄС, вона також була частиною внутрішньої системи, яка автоматично регулювала призупинення.

Однак після Брексіту ця система між Великобританією та Європейським торговим блоком була порушена. Отже, формальності щодо правильної обробки цих товарів з тих пір стали справжньою плутаниною для виробників та транспортерів.

На практиці партія джину або віскі для європейського ринку спочатку повинна бути повністю оброблена в рамках британської акцизної системи. Потім зареєстрований вантажовідправник - посередник, уповноважений пересилати такі товари за схемою призупинення акцизного збору, - повинен перереєструвати товари з нуля в європейській системі. Складна робота, в якій легко виникають помилки.

Великим гравцям, котрі мають свою логістику у власних руках, все ж вдається пройти через це. Але менші гравці, які залежать від логістичних партнерів, зазнають величезних складностей. "На даний момент здається, що Європа перебуває на іншій планеті", - цитує голландська газета спиртовий завод з Единбурга.

Маленькі гравці не досягають обсягів, щоб заповнити повну вантажівку, яку можна відправити в материкову Європу. Це означає, що перевізник повинен оформити всі документи для кожного піддону вантажу. Наслідки очевидні: багато перевізників воліють ігнорувати товари, що обкладаються акцизом, із побоювання, що один конкретний піддон затримає цілу партію. Це стосується не лише алкоголю, а й палива та тютюну.

Отже,  найближчим часом буде дедалі важче знайти певні британські джини чи віскі в материковій Європі. "Зараз легше відправляти ці пляшки до Америки. Це смішно", - підсумовує одне із винокурних підприємств.

Читайте також: Amazon перестає продавати алкоголь у Північній Ірландії через хаос Брексіта

 

Портал о розничной и оптовой торговле TradeMaster.UA 
 

 

TradeMaster в социальных сетях 

 

По поводу размещения Ваших материалов на портале пишите на press@trademaster.com.uaЭксклюзивные материалы TradeMaster.ua

Комментарии

Ваш комментарий будет первым.

Добавить комментарий

Ваше имя*


Защита от СПАМА

Сообщение*

Читайте также

Лучшие компании

 

Личности

Блоги